Informacja

 • Ozonowanie powierzchni biurowej

  Ozonowanie powierzchni biurowej

  Kwestie skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu w dobie pandemii koronawirusa. Powrót do szkoły, biura, restauracji lub hotelu wiąże się z koniecznością stworzenia odpowiednich warunków sanitarnych. Częste dezynfekowanie pomieszczeń prawdopodobnie zostanie z nami niezależnie od sytuacji epidemiologicznej, dlatego warto już teraz wyposażyć się w skuteczne rozwiązania. Jednym ze sprawdzonych sposobów neutralizacji wirusów, bakterii i innych patogenów jest dezynfekcja ozonem, doskonale spisująca się w przypadku biur i gabinetów. Zainteresowany? Czytaj dalej!

  Maszyna do ozonowania w biurze? To możliwe!

  Trójcząsteczkowa odmiana tlenu, czyli ozon – to jeden z najskuteczniejszych, organicznych środków dezynfekujących. Usuwa zanieczyszczenia 50 razy lepiej niż chlor. Nic dziwnego, że domowy generator O3 stał się w obecnych czasach najbardziej pożądanym urządzeniem. Gaz ten naturalnie występuje w przyrodzie, dzięki czemu jego zastosowanie jest w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Za jego pomocą można przeprowadzić profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji domowej oraz samochodowej, ale także w pełni udaną dezynfekcję mieszkania, pokoi hotelowych, wody pitnej czy właśnie powierzchni biurowej.

  Najważniejsze zalety ozonowania pomieszczeń to m.in.:

  • skuteczna likwidacja bakterii, grzybów, pleśni i wirusów,
  • możliwość dezynfekowania rozmaitych powierzchni i obiektów: biura, magazynu, pokoju hotelowego itp.,
  • neutralizacja przykrych zapachów, np. dymu papierosowego, wilgoci, spalenizny,
  • zastosowanie przy uzdatnianiu wody pitnej, ścieków, owoców, żywności,
  • brak konieczności stosowania agresywnych środków chemicznych.

  Jak ozonować biuro?

  Wydajna maszyna do ozonowania jest praktycznie bezobsługowa – wystarczy włączyć generator ozonu na ok. 1 godzinę i wyjść z pomieszczenia. Ozonowanie powietrza oraz wyposażenia biurowego, najlepiej wykonywać na koniec dnia, po opuszczeniu pokoju przez pracowników. Wyposażony w zegarowy licznik ozonator wyłączy się automatycznie po upływie zadanego czasu. Następnego dnia przed rozpoczęciem pracy warto przewietrzyć lokal. Potem można już cieszyć się czystym, wolnym od bakterii i grzybów powietrzem.

  Dezynfekcja ozonem = brak kwarantanny dla dokumentów!

  Naukowcy udowodnili, że koronawirus, ale także inne patogeny, potrafią utrzymywać się na różnych powierzchniach od kilku godzin do nawet paru dni. Dotyczy to również dokumentów, pieniędzy, elektroniki oraz wszystkich pozostałych artykułów biurowych. Wykorzystanie maszyny do ozonowania w celu pozbycia się zarazków z firmowej dokumentacji to sprawdzona metoda na bezpieczną pracę sekretariatu, archiwum, czy gabinetu prezesa. Warto o tym pamiętać nie tylko w czasach pandemii SARS-CoV-2, ale również na co dzień.

  Ozonatory – sklep internetowy 

  Jako producent ozonatorów na sprzedaż dla domu i biznesu, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością podpowiemy, która z maszyn do ozonowania najlepiej sprawdzi się w biurze. Nasz sklep internetowy to także wydajne rozwiązania przemysłowe, dedykowane magazynom i halom produkcyjnym. Oferujemy również wytwornice ozonu do przedszkoli, samochodu, ścieków oraz innych obiektów i produktów.