Informacja

 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze – pozbądź się zapachu spalenizny!

  Ozonowanie pomieszczeń po pożarze – pozbądź się zapachu spalenizny!

  Choć nikomu nie należy życzyć pożaru, warto pamiętać, że może on przytrafić się każdemu z nas. Często nawet przypalony garnek może sprawić, że całe mieszkanie wypełni się uciążliwym odorem spalenizny. Sprawdzonym sposobem, by trwale usunąć przykry zapach, jest domowy generator ozonu, który skutecznie wyeliminuje niechciany fetor z kuchni lub pokoju. Jak on działa? Zobacz!

  Jak działa domowe urządzenie do ozonowania?

  Podczas gdy wiele tradycyjnych metod pomaga jedynie maskować odór spalenizny, maszyna do ozonowania, czyli profesjonalny ozonator, umożliwia jego skuteczną i długotrwałą neutralizację. Wytwornice ozonu generują gaz będący specjalną, trójcząsteczkową odmianą tlenu (O3). To właśnie on, na skutek zachodzących reakcji chemicznych powoduje rozpad cząsteczek do postaci neutralnych zapachowo atomów.

  Wysokiej klasy maszyny, sprzedawane jako domowe lub przemysłowe ozonatory wytwarzają odpowiednią ilość gazu, potrzebną do zneutralizowania przykrego zapachu. Jednak na tym nie kończy się skala ich zastosowań. Dezynfekcja wody ozonem pozwala poprawić jej smak, a ozonowanie pokoi hotelowych, przestrzeni biurowej, przedszkoli czy nawet magazynów, to bardzo skuteczna forma oczyszczania tych obiektów.

  Ozonator jako najlepszy oczyszczacz powietrza

  Wróćmy jednak do skuteczności w zwalczaniu przez ozon nieprzyjemnych zapachów. Oprócz uciążliwej woni spalenizny, która błyskawicznie pojawia się w mieszkaniu po pożarze, gaz ten zwalcza również wiele innych, niechcianych fetorów. Z tego względu ozonem wykonuje się m.in.:

  • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej lub autobusu,
  • uzdatnianie wody pitnej,
  • dezynfekcję owoców i pozostałej żywności.

  Jak wykonywać ozonowanie pomieszczeń po pożarach?

  Zarówno domowy, jak i przemysłowy generator ozonu to maszyny w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. W celu usunięcia przykrych zapachów wystarczy ustawić ozonator wewnątrz obiektu i po opuszczeniu pokoi przez domowników czy pracowników oraz wyniesieniu roślin, uruchomić wytwornicę. Czas potrzebny do rozprawienia się z przykrym odorem spalenizny uzależniony jest m.in. od wielkości pomieszczeń oraz wydajności maszyny do ozonowania. Następnego dnia, po wywietrzeniu mieszkania, pokoje i pozostałe wnętrza są gotowe do dalszego użytkowania, a po uciążliwej woni nie pozostaje żaden ślad.

  Jako producent ozonatorów i maszyn do dezynfekcji oferujemy szeroką gamę produktów, obejmującą wytwornice do zastosowań domowych, jak i przemysłowe ozonatory, idealne do czyszczenia magazynu, pokoju hotelowego, odgrzybiania klimatyzacji samochodu, a nawet ścieków. Domowe generatory ozonu to z kolei sprzęt odpowiedni dla przedszkoli, szkół, powierzchni biurowych czy uzdatniania wody pitnej.

  Wybierz ozonator dopasowany do Twoich potrzeb!

  Prowadzona przez nas sprzedaż obejmuje wyłącznie nowe, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu maszyny dla domu i firmy. Ich atrakcyjna cena w połączeniu z prostotą obsługi i skutecznością zapewnią mnóstwo satysfakcji z zakupu. Nie wiesz, który generator będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Odwiedź nasz sklep internetowy i poproś o udzielenie pomocy eksperta!