Informacja

 • Generatory ozonu – fakty i mity

  Generatory ozonu – fakty i mity

  Przez lata wokół ozonowania pomieszczeń, żywności czy dezynfekcji wody pitnej ozonem narosło wiele mitów i niemających wiele wspólnego z prawdą opinii. Dotyczą one przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa oraz skuteczności domowych generatorów ozonu. Jeśli zamiast fake newsów i teorii spiskowych, preferujesz rzetelne, poparte wiedzą naukową informacje, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawiamy najważniejsze fakty i mity o działaniu maszyn do ozonowania!

  Mit: Sprzedaż ozonatorów to jedynie chwilowa moda

  To, że sklep internetowy lub stacjonarny sprzedaje przemysłowe, lub domowe wytwornice ozonu, wcale nie oznacza, że jedyną motywacją jest chęć zysku. Tego rodzaju maszyny po prostu nie mają konkurencji jako sprzęt do skutecznej dezynfekcji pomieszczeń, magazynów, pokoi hotelowych, przedszkoli, żywności, a nawet ścieków.

  Fakt: Domowy generator ozonu to gwarancja skutecznej dezynfekcji pomieszczeń

  Wystarczy wskazać, że dezynfekcja wody ozonem daje 50 razy lepsze efekty niż stosowanie chloru. Poza tym trójcząsteczkowa odmiana tlenu jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia, nie powodując reakcji alergicznych. Ze względu na swoje bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości, ozonowanie to także sposób na efektywne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej. Ozon to skuteczny neutralizator pleśni i drobnoustrojów chorobotwórczych, dlatego bez obaw można stosować go do dezynfekcji domu, autobusu, szkół, powierzchni biurowej oraz innych obiektów.

  Mit: Ozon pozostaje w atmosferze na długo

  Gdyby powyższe stwierdzenie było prawdą, nie zmagalibyśmy się z problemem tzw. dziury ozonowej. Ozon w atmosferze powstaje na skutek silnych wyładowań atmosferycznych – to on odpowiada za specyficzny zapach powietrza po burzy. Niestety, po ok. 30 minutach zdecydowana większości cząsteczek O3 ulega rozpadowi i zamienia się w „zwykły” tlen.

  Fakt: Ozonowanie znajduje zastosowanie w medycynie

  Od dawna przemysłowe i medyczne ozonatory są stosowane w szpitalach, gabinetach lekarskich oraz wszędzie tam, gdzie priorytetem jest sterylna czystość. Ozon powszechnie wykorzystuje się m.in. przy leczeniu chorób skórnych, a także przy niektórych zabiegach stomatologicznych. W żadnym z tych zastosowań nie dochodzi jednak do jego wdychania.

  Mit: Ozon jest niebezpieczny dla zdrowia

  Przy zachowaniu odpowiednich procedur takich jak: nieprzebywanie w pomieszczeniu ozonowanym, wietrzenie pomieszczenia i noszenie maski przeciwgazowej, możemy uniknąć niepożądanych skutków. Zarówno domowy, jak i przemysłowy generator ozonu to maszyny, które umożliwiają dostosowanie stężenia gazu do rodzaju obiektu, wielkości pomieszczeń oraz indywidualnych warunków, które w nich panują.

  Gdzie kupić ozonator domowy lub samochodowy?

  Wybierając ozonator dla domu, samochodu, dezynfekcji wody pitnej czy owoców, zaufaj sprawdzonym producentom oraz dystrybutorom. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno wydajne urządzenie do ozonowania przemysłowego, jak i domowego lub dla niewielkiego biura. Sprawdź ofertę, zamów markowy sprzęt i ciesz się czystym powietrzem w swoim otoczeniu!