Informacja

Promocje

 • Miernik ozonu – czy jest potrzebny?

  Miernik ozonu – czy jest potrzebny?

  W trosce o zapewnienie świeżego i zdrowego powietrza w domu, pokoju hotelowym lub przestrzeni biurowej, warto sięgnąć po profesjonalny generator ozonu. Tego typu urządzenia w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym cienia przypadku. Ozonowanie pomieszczeń i samochodów podnosi komfort korzystania z wnętrz, skutecznie neutralizując wszelkie drobnoustroje oraz przykre zapachy. Warto jednak upewnić się, że poziom ozonu w pomieszczeniach nie przekracza bezpiecznej normy. Służą do tego specjalne mierniki – czy i kiedy warto z nich skorzystać?

  Wytwornice ozonu i ich skuteczność

  Popularność, jaką cieszy się dezynfekcja ozonem już nie tylko szpitali czy hotelowych pokoi, ale także domów i mieszkań, wynika z efektywności stosowania tej trójcząsteczkowej odmiany tlenu. Ozon jest aż 50 razy skuteczniejszym środkiem biobójczym niż chlor, a przy tym – w odpowiednich dawkach – zupełnie nieszkodliwym dla ludzi gazem. Wyposażając swój dom lub biuro w domowy ozonator, każdy z nas może cieszyć się skutecznością odgrzybiania czy neutralizowania przykrych zapachów lub bakterii z najbliższego otoczenia.

  Skuteczna dezynfekcja ozonem dotyczy takich obszarów jak m.in.:

  • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej,
  • odkażanie obiektów publicznych: szkół, przedszkoli, magazynów,
  • dezynfekowanie żywności, owoców,
  • uzdatnianie wody pitnej czy ścieków.

  Oczywiście, nie są to jedyne obszary, w których maszyna do ozonowania sprawdzi się walce z bakteriami, roztoczami, grzybami oraz pleśnią. Nieprzypadkowo ozonowanie wybierane jest również jako metoda oczyszczania autobusów, powierzchni biurowych, a nawet mieszkań po odbyciu kwarantanny domowej.

  Po co mierzyć stężenie ozonu?

  W odróżnieniu od agresywnych substancji, np. chloru czy fluoru, ozon jest gazem nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt. Oczywiście, nie oznacza to, że można wdychać go bez ograniczeń. Po wykonaniu ozonowania pomieszczeń należy je wywietrzyć i nie korzystać z nich przez minimum godzinę. Po tym czasie cząsteczki ulegają rozpadowi, zamieniając się w tlen. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że stężenie gazu nie zagraża zdrowiu domowników lub współpracowników, możesz skorzystać z miernika poziomu ozonu w powietrzu. Urządzenie tego typu posiada specjalne czujniki, będące w stanie wskazać nawet niewielkie ilości gazu. Bardziej zaawansowane mierniki mają również funkcję detekcji czadu oraz tlenku siarki.

  Gdzie kupić profesjonalny miernik ozonu?

  Jeśli poszukujesz wysokiej jakości urządzeń pomiarowych, odwiedź nasz sklep internetowy. Jako producent ozonatorów, oferujemy nie tylko maszyny do ozonowania i dezynfekcji domu lub samochodu, ale także szeroką gamę niezawodnych mierników. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób sprawdzisz, czy korzystanie z pomieszczeń po wykonanym ozonowaniu jest już w pełni bezpieczne. Zapewniamy szeroki wybór produktów do mieszkania oraz generatory o dużej mocy do profesjonalnych zastosowań. W każdej chwili możesz liczyć również na naszą fachową poradę, w kwestii wyboru wytwornicy ozonu lub dodatkowego osprzętu i akcesoriów.