Informacja

Promocje

  • Jak ozonować duże obiekty?

    Jak ozonować duże obiekty?

    Jedną z najskuteczniejszych metod odkażania powietrza oraz pomieszczeń jest dezynfekcja ozonem. Sposób ten doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pokoi hotelowych, powierzchni biurowej, domów czy przedszkoli, jak i obiektów wielkopowierzchniowych. Ozonowanie stanowi bardzo efektywną technikę oczyszczania magazynów, hal produkcyjnych, podziemnych parkingów czy hal sportowych. W tym drugim przypadku warto sięgnąć po wydajne ozonatory przemysłowe. Sprawdź, jak krok po kroku wykonać ozonowanie dużych powierzchni!

    Dlaczego warto postawić na ozon?

    Występujący naturalnie w atmosferze ozon (O3) to trójcząsteczkowa odmiana tlenu. Jego charakterystyczny zapach możesz poczuć po burzy. Niestety, gaz ten po kilkudziesięciu minutach ulega rozpadowi i zmienia się w „zwykły” tlen, przez co traci swoje właściwości biobójcze. A trzeba wiedzieć, że ozon jest aż 50 razy skuteczniejszym środkiem dezynfekcyjnym niż chlor. Jego aktywne działanie pozwala na skuteczną neutralizację:

    • bakterii,
    • grzybów oraz pleśni,
    • przykrych zapachów,
    • roztoczy i alergenów,

    a także wielu szkodliwych mikroorganizmów, które znacznie obniżają komfort korzystania z pomieszczeń, zagrażając zdrowiu ludzi oraz zwierząt.

    Gdzie można wykorzystać wytwornice ozonu?

    Wraz z pojawieniem się w sprzedaży niewielkich generatorów, ze skuteczności ozonowania mogą korzystać także właściciele małych obiektów mieszkalnych czy powierzchni biurowej. Ozonator przydaje się również do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej, uzdatniania wody pitnej, ścieków czy dezynfekowania żywności. Z kolei wydajne urządzenie do ozonowania, generujące dużo większe ilości gazu, świetnie sprawdzi się jako skuteczne narzędzie do dezynfekcji magazynów, obiektów handlowych, szpitali, a nawet miejskiego autobusu.

    Ozonowanie dużej powierzchni – jak je wykonać?

    Poza tym, że dezynfekowanie hal czy centrów logistycznych wymaga zastosowania ozonatorów o znacznie większej mocy i wydajności, sam proces nie różni się od ozonowania małych pokoi hotelowych, domu czy samochodu. W pierwszej kolejności należy przygotować pomieszczenie, wynosząc z niego rośliny i zabezpieczając sprzęty elektryczne. Należy również pamiętać o dokładnym uszczelnieniu pomieszczeń i usunięciu pleśni oraz grzybów, jeśli znajdują się na ścianach.

    Właściwe ozonowanie przeprowadza się z wykorzystaniem generatorów do zastosowań przemysłowych. W zależności od powierzchni i kubatury wnętrza, proces ten może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. W jego trakcie w pomieszczeniu nie powinno być nikogo, oprócz pracowników odpowiedzialnych za dezynfekcję. Po jej wykonaniu trzeba dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, a następnie skontrolować stężenie ozonu w powietrzu. Za dawkę bezpieczną dla ludzi uznaje się wartość na poziomie 0,01 ppm.

    Ozonatory przemysłowe – gdzie szukać?

    Jako producent maszyn do ozonowania polecamy nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz ozonatory dla domu oraz szeroką gamę urządzeń przemysłowych. Z przyjemnością pomożemy wybrać ozonator do odgrzybiania klimatyzacji, pokoju hotelowego, przedszkola czy powierzchni biurowej. Doradzimy także, które wytwornice ozonu sprawdzą się do zastosowań komercyjnych oraz polecimy urządzenia idealne do samochodu.