Informacja

 • Jak dezynfekować dokumenty oraz banknoty?

  Jak dezynfekować dokumenty oraz banknoty?

  Nacisk na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń i powierzchni biurowych jest obecnie tak silny, jak jeszcze nigdy dotąd. Bakterie, wirusy oraz inne, zagrażające zdrowi i życiu drobnoustroje znajdują się na większości przedmiotów codziennego użytku. Dotyczy to również pieniędzy, dokumentów oraz papierów, których dotykamy każdego dnia. Jeden z najskuteczniejszych sposobów ich odkażania stanowi dezynfekcja ozonem. Jak bezpiecznie i efektywnie pozbyć się patogenów, wykorzystując domowe lub biurowe wytwornice ozonu? Zobacz!

  Ozonowanie biur i powierzchni – jak to działa?

  Aseptyczne właściwości ozonu przydają się nie tylko w dobie koronawirusa. Skuteczność tej trójcząsteczkowej odmiany tlenu (O3) w eliminowaniu bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy oraz innych zarazków jest 50-krotnie wyższa niż w przypadku chloru, wykorzystywanego m.in. do uzdatniania wody pitnej. Specjalne urządzenia, zwane ozonatorami wytwarzają gaz, który wnika w każdą, nawet najtrudniej dostępną szczelinę, skutecznie zabijając chorobotwórcze drobnoustroje. Jeśli chodzi o dezynfekcję powierzchni biurowej, pokoi hotelowych, szkół, przedszkoli czy nawet autobusów komunikacji miejskiej, ozonowanie okazuje się jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań.

  Dezynfekcja dokumentów ozonem

  Ten sam sposób neutralizacji bakterii, grzybów czy pleśni z powodzeniem stosuje się przy dezynfekowaniu wszelkiego rodzaju dokumentów papierowych. Maszyny do ozonowania pozwalają pozbyć się siedlisk patogenów z powierzchni akt, książek, banknotów czy czasopism. Jednocześnie, ozon jest bezpieczny dla pieniędzy i dokumentów, nie niszczy papieru i nie wchodzi w reakcję z farbami drukarskimi.

  Jak bezpiecznie dezynfekować dokumenty w biurze?

  Proces dezynfekcji z wykorzystaniem maszyn do ozonowania należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego urządzenia. W niewielkim biurze z powodzeniem sprawdzi się klasyczny domowy ozonator powietrza, którym możesz wykonać również m.in. odgrzybianie klimatyzacji samochodowej czy dezynfekcję owoców i pozostałej żywności. Do pomieszczeń o większej powierzchni warto wykorzystać przemysłowy generator ozonu, który zapewnia wyższą wydajność, produkując większe ilości gazu w tym samym czasie.

  W trakcie ozonowania biur podobnie jak w przypadku pokoi hotelowych czy samochodu nie należy przebywać wewnątrz. Z pomieszczenia wynieś wszystkie rośliny i wyprowadź zwierzęta. Po zakończeniu dezynfekcji ozonem wywietrz dokładnie pomieszczenie.

  Producent ozonatorów – sklep internetowy

  Sam proces ozonowania jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska pod warunkiem zachowania wyżej wymienionych środków ostrożności. Po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach od wytworzenia ozon rozpada się w powietrzu, zamieniając w cząsteczki tlenu. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni ozonator do biura, domu lub samochodu? Sprawdź naszą ofertę! Internetowy sklep Blue Planet to miejsce, w którym oprócz szerokiego wyboru maszyn do ozonowania, czeka na Ciebie również zespół doświadczonych specjalistów. Z przyjemnością wskażemy rozwiązania optymalne dla Twoich potrzeb w dobrej cenie. Skontaktuj się z nami już dziś!