Informacja

 • Skuteczne ozonowanie budynków użyteczności publicznej

  Skuteczne ozonowanie budynków użyteczności publicznej

  W miejscach, takich jak: powierzchnie biurowe, hotele, urzędy, szkoły czy szpitale, w których gromadzi się dużo osób, zagrożenie epidemiologiczne jest zdecydowanie największe. Nic dziwnego, że skuteczna dezynfekcja pokoi hotelowych, centrów handlowych czy przychodni oraz wielu innych obiektów publicznych stanowi jeden z podstawowych priorytetów osób odpowiedzialnych za zarządzanie nimi. Wydajnym wsparciem dla właścicieli tego typu budynków są maszyny do ozonowania. Sprawdź jak wykorzystać wytwornice ozonu do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji pomieszczeń.

  Jak działa ozon w obiektach publicznych?

  Alotropowa odmiana tlenu (O3), czyli ozon, to gaz, który naturalnie występuje w przyrodzie. Źródłem jego powstawania są wyładowania atmosferyczne. Ze względu na swoje silne właściwości antyseptyczne ozon jest powszechnie stosowanym środkiem dezynfekującym, wykorzystywanym m.in. przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej, uzdatnianiu wody pitnej, odkażaniu owoców i żywności, a nawet przy oczyszczaniu ścieków.

  Produkowany przez specjalne wytwornice, określane jako generatory ozonu gaz, skutecznie eliminuje szereg szkodliwych dla ludzkiego zdrowia drobnoustrojów, takich jak:

  • grzyby,
  • pleśnie,
  • roztocza,
  • wirusy,
  • spory,

  a także neutralizuje przykre zapachy (np. woń dymu papierosowego), z którymi nie radzą sobie tradycyjne środki czyszczące.

  Skuteczność i bezpieczeństwo przy ozonowaniu dużych powierzchni

  Zarówno domowe, jak i przemysłowe ozonatory doskonale radzą sobie z bezwzględną likwidacją wyżej wymienionych patogenów, dzięki czemu ich zastosowanie staje się coraz popularniejsze. Ozon jest w pełni naturalną, bezpieczniejszą alternatywą dla agresywnych preparatów chemicznych oraz dezynfekcyjnych. Jednocześnie ozonowanie pomieszczeń przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jest bezpieczne – zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i dla środowiska oraz wszystkich domowych sprzętów.

  Jakie pomieszczenia można dezynfekować ozonem?

  Aby cieszyć się wnętrzami wolnymi od chorobotwórczych drobnoustrojów, wystarczy umieścić ozonator w pomieszczeniu, uprzednio wynosząc z niego rośliny i wyprowadzając zwierzęta. W trakcie ozonowania w obiekcie nie powinny przebywać żadne osoby. Po trwającej od kilkudziesięciu minut do kilku godzin dezynfekcji ozonem (czas zależy od wielkości pomieszczenia i wydajności maszyny do ozonowania), należy dokładnie wywietrzyć wnętrza.

  Ta skuteczna metoda sprawdzi się m.in. przy dezynfekcji:

  • urzędów i powierzchni biurowych,
  • ośrodków zdrowia, laboratoriów i szpitali,
  • szkół, żłobków oraz przedszkoli,
  • obiektów sportowych, hal, magazynów,
  • autobusów i pociągów,
  • dworców kolejowych, sklepów, galerii handlowych,
  • pokoi hotelowych oraz restauracji,

  a także wielu innych, dużych obiektów użyteczności publicznej.

  Ozonowanie biur, szkół, magazynów – zaufaj ekspertom!

  O tym, jak skuteczne będzie ozonowanie, decyduje wydajność wytwornicy gazu. Marka Blue Planet, jako producent ozonatorów do domu i dla przemysłu, posiada własny sklep internetowy. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, przystępne ceny oraz szybkie terminy realizacji. Nie wiesz jak dobrać ozonator do Twojego domu, biura, magazynu lub samochodu? Skontaktuj się z nami!