Informacja

 • Bezpieczne ozonowanie – sprawdź, jak działamy

  Bezpieczne ozonowanie – sprawdź, jak działamy

  Jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń, samochodów, ale również wody pitnej oraz żywności jest ozonowanie. Trójcząsteczkowa odmiana tlenu wyróżnia się bardzo silnymi właściwościami antyseptycznymi, dzięki czemu ozon jest nawet 50 razy lepszym środkiem czyszczącym niż chlor. Jak bezpiecznie przeprowadzać ozonowanie powierzchni biurowej, mieszkania, autobusu lub klimatyzacji samochodowej? Zobacz!

  Czy ozon jest bezpieczny?

  Panuje przekonanie, że ozon jest gazem o szkodliwym dla ludzi i zwierząt działaniu. Zbyt wysokie stężenie tej substancji może powodować niekorzystne skutki dla naszego zdrowia. Należy jednak mieć świadomość, że ozonowanie przeprowadzane z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności jest bezpieczne dla otoczenia.

  Wybierając samodzielnie generator ozonu, należy zwrócić uwagę, by dopasować wydajność maszyny do ozonowania do powierzchni. W trakcie przeprowadzania dezynfekcji w pokoju, biurze czy magazynie nie powinny znajdować się żadne osoby ani zwierzęta. Z wnętrza trzeba również wynieść wszystkie rośliny. Odpowiednie środki ostrożności oraz dobrze dobrana wytwornica ozonu sprawią, że likwidacja zanieczyszczeń, grzybów, pleśni, przykrych zapachów oraz innych zanieczyszczeń, będzie procesem całkowicie bezpiecznym.

  Jak przebiega profesjonalne ozonowanie pomieszczeń?

  Jeśli nie masz pewności, czy będziesz w stanie poprawnie przeprowadzić dezynfekcję ozonem we własnym zakresie lub nie chcesz inwestować w zakup ozonatora, możesz zlecić ozonowanie obiektów profesjonalistom. W Blue Planet świadczymy kompleksowe usługi w zakresie dezynfekcji m.in. pokoi hotelowych, szkół i przedszkoli, magazynów. Wykonujemy także odgrzybianie klimatyzacji samochodowej oraz ozonowanie wody pitnej, a nawet ścieków. To skuteczny sposób likwidacji grzybów, bakterii i wirusów, ale także:

  • zapachu dymu papierosowego,
  • swądu spalenizny,
  • woni wilgoci oraz innych nieprzyjemnych odorów.

  Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając odpowiedni generator ozonu oraz niezbędne środki ostrożności. Po wykonaniu czyszczenia, pomieszczenia są dokładnie wietrzone, by znów mogły być użytkowane.

  Sprzedaż ozonatorów – Blue Planet

  Oprócz usług ozonowania powierzchni biurowej, pokoi hotelowych, a także mieszkań i magazynów, prowadzimy również sklep internetowy, w którym możesz znaleźć ozonatory do domu i dla przemysłu. Jako producent zapewniamy dostęp do wysokiej klasy rozwiązań w przystępnych cenach. Nasza nieustannie poszerzana oferta obejmuje wiele modeli ozonatorów, w tym urządzenia do samochodu, dla domu oraz przemysłowe o odpowiednio dużej wydajności.

  Zdaj się na doradztwo profesjonalistów!

  W trosce o komfort Klientów służymy również fachowym doradztwem w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań. Jeśli poszukujesz solidnej maszyny do ozonowania, która pozwoli Ci cieszyć się czystym, wolnym od zanieczyszczeń, grzybów i bakterii powietrzem, nasza oferta jest dla Ciebie. Sprawdź dostępne urządzenia, dobierz sprzęt dla siebie lub skontaktuj się z nami i zleć odgrzybianie, lub profesjonalną dezynfekcję ozonem!