Informacja

 • Radzimy, jak dobrać generator ozonu. Zobacz, co mówią eksperci!

  Radzimy, jak dobrać generator ozonu. Zobacz, co mówią eksperci!

  Obecnie każdy z nas może cieszyć się klinicznie czystym, wolnym od pleśni, grzybów i innych zanieczyszczeń powietrzem. Rozwiązaniem, które to umożliwia, jest domowy generator ozonu, potocznie określany jako ozonator. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które pozwoli na skuteczną dezynfekcję domu, klimatyzacji samochodowej, kokpitu, pokoi hotelowych, powierzchni biurowej, a nawet magazynu? Sprawdź porady naszych ekspertów i dowiedz się, na co zwracać uwagę, w trakcie wyboru maszyny do ozonowania!

  Czym jest i jak działa wytwornica ozonu?

  Zarówno domowe, jak i przemysłowe ozonatory działają na podobnej zasadzie – wytwarzają trójcząsteczkową odmianę tlenu (O3), czyli ozon. Ten sam, który pojawia się w powietrzu po wyładowaniach atmosferycznych. Ozonowanie pomieszczeń wykonywane za pomocą profesjonalnych wytwornic i przy zachowaniu środków bezpieczeństwa jest czynnością, która nie zagraża zdrowiu ludzi ani zwierząt i nie powoduje skażenia środowiska. Kluczowy z punktu widzenia skuteczności dezynfekcji ozonem jest wybór odpowiednio wydajnego urządzenia.

  Wybieramy ozonator – na co zwracać uwagę?

  Pierwszą i najważniejszą kwestią, którą należy uwzględnić, wybierając generator ozonu do domu, samochodu lub dla przemysłu, jest maksymalny rozmiar pomieszczenia, mającego podlegać dezynfekcji. Im większy metraż powierzchni biurowej, pokoi hotelowych czy wnętrz mieszkalnych, tym wydajniejszego urządzenia będziesz potrzebować. Wydajność określa się poprzez ilość jonów ozonu, jaką może wyprodukowywać konkretny ozonator w danej jednostce czasu.

  Bardzo ważny jest stopień zawilgocenia wnętrz – jeśli wynosi on poniżej 70%, można użyć ozonatora przedmuchowego umieszczanego wewnątrz pomieszczenia. Przy wyższym zawilgoceniu konieczne będzie ustawienie maszyny do ozonowania w suchej strefie oraz zastosowanie przewodu do zdalnej dezynfekcji.

  Wyposażenie wytwornicy ozonu

  Równie istotne jest odpowiednie wyposażenie, jakim powinien charakteryzować się ozonator dla domu lub sprzęt przemysłowy. Dobrym pomysłem jest zakup modelu posiadającego funkcję jonizacji (produkcji ujemnych jonów), wymiernie podnoszącą skuteczność dezynfekcji powietrza i usuwania przykrych zapachów.

  Kolejną ważną właściwością ozonatorów domowych i samochodowych, dostarczanych przez sklep internetowy Blue Planet, jest ich zeroemisyjność. Pozwala ona produkować ozon o optymalnym stężeniu, bez jednoczesnego emitowania szkodliwych substancji i związków chemicznych. Dzięki temu dezynfekcja żywności, wody pitnej, pomieszczeń biurowych, a także ozonowanie pokoi hotelowych czy odgrzybianie klimatyzacji samochodowej stają się jeszcze bezpieczniejsze dla użytkowników.

  Dlaczego ozonowanie?

  Nie ulega wątpliwości, że zakup własnej wytwornicy ozonu to obecnie jeden z najłatwiejszych sposobów, by cieszyć się czystym powietrzem na co dzień. Profesjonalny ozonator usunie bakterie, pleśnie, grzyby, a także inne uciążliwe patogeny, które mogą powodować groźne infekcje. Dodatkowo ozonowanie obiektów pozwala skutecznie i trwale wyeliminować z wnętrz przykre zapachy, będąc optymalnym sposobem dezynfekcji po pożarach, zalaniach oraz innych zdarzeniach. Blue Planet, jako producent ozonatorów z wieloletnim doświadczeniem zaprasza do skorzystania ze swojej bogatej oferty. Wybierz urządzenie dla domu lub przemysłu i oddychaj czystym powietrzem!