Informacja

 • Kiedy warto wykonać ozonowanie? Zobacz, co mówią eksperci!

  Kiedy warto wykonać ozonowanie? Zobacz, co mówią eksperci!

  Szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje i patogeny nieustannie czyhają na nasze zdrowie. Skuteczna dezynfekcja i stosowanie się do podstawowych zasad higieny to najlepszy sposób na to, by żyć w czystym, wolnym od chorobotwórczych czynników środowisku. Specjaliści podkreślają, że nie tylko w czasach pandemii troska o właściwą czystość pomieszczeń i powierzchni, z którymi stykamy się na co dzień, powinna być priorytetem każdego z nas. Sprawdź, jak ozonowanie obiektów pomaga radzić sobie z zagrożeniami i dowiedz się, kiedy warto wykonać dezynfekcję ozonem.

  Czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne?

  Zastanawiasz się, czy ozonowanie pomieszczeń jest groźne dla zdrowia? Uspokajamy – ozon, którego używa się obecnie do usuwania różnych patogenów, w odpowiednim stężeniu i przy zachowaniu właściwych środków ostrożności, jest bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wybierając profesjonalny domowy lub przemysłowy generator ozonu, zyskujesz pewność bezpiecznej dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych, powierzchni biurowych, przedszkoli i szkół, magazynów, obiektów i hal produkcyjnych, a także klimatyzacji samochodowej czy wnętrza autobusu. Używając maszyny do ozonowania przez określony czas, a następnie dokładnie wietrząc pomieszczenie przez ok. 1 godzinę, nie musisz obawiać się o zdrowie, mając gwarancję dobrze zdezynfekowanego wnętrza.

  Jakie zanieczyszczenia pomaga likwidować ozon?

  Swoją rosnącą popularność domowe i przemysłowe wytwornice ozonu zawdzięczają prostocie działania oraz bogatej gamie zastosowań. Choć obecnie najwięcej mówi się o skuteczności dezynfekcji ozonem mieszkań po odbytej kwarantannie czy w celu zwalczania koronawirusa, powinieneś wiedzieć, że ozonator przydaje się również do wielu innych zadań, takich jak:

  • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej,
  • ozonowanie owoców, żywności, wody pitnej,
  • przemysłowe oczyszczanie ścieków,
  • neutralizacja przykrych zapachów,
  • oczyszczanie pomieszczeń i obiektów po zalaniach, pożarach, zgonach,

  a także przy wielu innych działaniach, wymagających skutecznych i bezpiecznych środków czyszczących.

  Kiedy ozonować wnętrza?

  Nie ma konkretnych zaleceń co do tego, jak często należy wykonywać ozonowanie pomieszczeń. Wszystko zależy od rodzaju i częstotliwości ich użytkowania, a także od tego, jakich zanieczyszczeń chcesz się pozbyć. Pewne jest jedno – największą skuteczność daje regularna dezynfekcja ozonem, dlatego zakup własnego urządzenia będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż jego stałe wypożyczanie.

  Ozonatory Blue Planet – oddychaj czystym, świeżym powietrzem!

  Ciesz się wolnym od bakterii, grzybów i przykrych zapachów powietrzem w swoim domu, biurze lub samochodzie. Już dziś odwiedź nasz sklep internetowy (https://eblueplanet.pl/) i wybierz domowy lub przemysłowy ozonator Blue Planet. Sprawdź ofertę lub skontaktuj się, jeśli nie wiesz, który model wytwornicy ozonu będzie dla Ciebie odpowiedni. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem doradzimy Ci idealnie dopasowane do Twoich potrzeb urządzenie, które pozwoli Ci na nowo oddychać czystym powietrzem. Sprawdź sam!