Informacja

Promocje

 • Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – ozonowanie czy chemiczny preparat?

  Czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – ozonowanie czy chemiczny preparat?

  Nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek nawiewu oznacza zwykle, że najwyższy czas na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej. Wizyta w profesjonalnym serwisie to niejedyne rozwiązanie – równie dobrze profilaktyczną dezynfekcję klimy w samochodzie możesz przeprowadzać we własnym zakresie. Sposobów jest kilka: preparaty w sprayu popularnie nazywane granatami, pianka odgrzybiająca oraz generatory ozonu. Która metoda uznawana jest za najskuteczniejszą? Sprawdź!

  Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej pianką

  Pierwszym z dostępnych sposobów dezynfekowania samochodu jest aplikacja specjalnej pianki do odgrzybiania, bezpośrednio do przewodów systemu wentylacyjnego. Po wstrzyknięciu piany we wlot powietrza należy uruchomić klimatyzację i odczekać określony czas na zewnątrz, aż zakończy się proces dezynfekcji.

  Odgrzybianie metodą „na granat”

  Innym rozwiązaniem jest dezynfekowanie klimatyzacji samochodowej za pomocą sprayu, potocznie nazywanego „granatem”. Jego zaletą jest niska cena – koszt zakupu jednej puszki to ok. 10 zł. Ustaw pojemnik z preparatem na fotelu, podkładając pod niego kawałek folii, by ewentualny wyciek nie pobrudził tapicerki. Następnie włącz klimatyzację samochodową, ustawiając ją na pracę w obiegu zamkniętym. Teraz wciśnij przycisk na puszce, tak, by zaczęła wydzielać aerozol. Odczekaj kilkanaście minut, a następnie dokładnie wywietrz wnętrze auta.

  Dezynfekcja z wykorzystaniem wytwornicy ozonu

  Alternatywą dla stosowania chemicznych preparatów jest odgrzybianie ozonem. Niezbędny będzie specjalny generator ozonu do klimatyzacji samochodowej, który kupisz, odwiedzając nasz sklep internetowy. Ozon jest gazem o silnych właściwościach biobójczych, dzięki czemu nie tylko skutecznie usunie wszelkie bakterie, grzyby oraz pleśnie, ale również, zneutralizuje przykre zapachy, np. woń dymu papierosowego.

  Ze wszystkich dostępnych metod ozonowanie klimatyzacji uznawane jest za najskuteczniejszy sposób dezynfekcji. Również profesjonalne serwisy wykorzystują ozonatory powietrza, wykonując czyszczenie klimy w pojazdach swoich klientów. Generator ozonu należy uruchomić w aucie po włączeniu klimatyzacji pracującej w obiegu zamkniętym. Czas potrzebny do wykonania dezynfekcji zależy od wydajności urządzenia. Wielką zaletą odgrzybiania ozonem jest brak konieczności stosowania preparatów chemicznych, dzięki czemu metoda ta jest nie tylko najskuteczniejsza, ale również bezpieczna – pod warunkiem przestrzegania odpowiednich zasad.

  Jak wybrać samochodowy generator ozonu?

  Dobór odpowiednich maszyn do ozonowania nie stanowi problemu – kupując przez nasz sklep online, zawsze możesz skontaktować się z doradcą. Prowadzimy sprzedaż wytwornic do samochodu, ale także maszyn do ozonowania pokoi hotelowych, powierzchni biurowych, uzdatniania wody pitnej, żywności, a nawet ścieków. Sprawdź bogatą ofertę marki Blue Planet – jako producent ozonatorów proponujemy wydajne, niezawodne i bezpieczne w obsłudze generatory ozonu do domu, samochodu oraz urządzenia przemysłowe, idealne do dezynfekcji magazynów, przedszkoli, autobusu i dużych pomieszczeń.