Informacja

Promocje

 • Ozonowanie najlepszym sposobem dezynfekcji?

  Ozonowanie najlepszym sposobem dezynfekcji?

  Chcąc cieszyć się czystym, wolnym od bakterii i wirusów powietrzem w domu lub biurze, warto postawić na skuteczną dezynfekcję, która nie tylko maskuje, ale usuwa zanieczyszczenia. Nieprzypadkowo, jedną z metod, o których obecnie mówi się najwięcej, jest ozonowanie pomieszczeń. Każdy z nas może przeprowadzić je w swoim mieszkaniu, samochodzie lub dowolnym, innym wnętrzu. Poznaj wszystkie zalety ozonowania i sprawdź, dlaczego warto wyposażyć się w domowy generator ozonu.

  Czym jest ozonowanie powietrza?

  Zwłaszcza w dobie koronawirusa warto zadbać o czystość powietrza w przestrzeni biurowej, klimatyzacji samochodowej czy wykonywać właściwą dezynfekcję pokoi hotelowych. Ozonowanie to proces polegający na produkowaniu przez specjalne wytwornice ozonu – trójatomowej odmiany tlenu, która w powietrzu naturalnie występuje po wyładowaniach atmosferycznych. O3 to gaz o silnych właściwościach biobójczych, a domowy generator ozonu – przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności – pozwala produkować go w bezpiecznym dla osób i zwierząt stężeniu. Ozon skutecznie likwiduje bakterie, grzyby, alergeny, pleśnie, a także wirusy i usuwa nieprzyjemne zapachy. Ozonator to urządzenie, którego można samodzielnie używać w domowym zaciszu.

  Z czego wynika tak wysoka skuteczność ozonowania?

  Bezwzględny dla drobnoustrojów, bezpieczny dla człowieka – tak w skrócie można określić właściwości ozonu. Skuteczność ozonowania najlepiej potwierdza fakt, że wytwarzany przez domowe lub przemysłowe generatory gaz jest 50 razy silniejszym środkiem dezynfekującym niż chlor. Poza tym wnika w najdrobniejsze szczeliny w pomieszczeniach, gdzie zwykle mieszczą się główne siedliska mikroorganizmów.

  Ozonowanie to czynność, która doskonale sprawdzi się jako metoda na:

  • skuteczne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej,
  • dezynfekowanie szkół, przedszkoli, powierzchni biurowej,
  • zapewnienie czystości w placówkach medycznych,
  • uzdatnianie wody pitnej, owoców, żywności i ścieków,
  • usuwanie przykrych zapachów,

  a także jako forma oczyszczania mieszkań po zalaniach, pożarach czy przebytej kwarantannie.

  Najważniejsze korzyści dezynfekcji ozonem

  Przede wszystkim ozonowanie stanowi naturalną metodę dezynfekcji, niewymagającą stosowania żadnych środków chemicznych. Ozon zabija drobnoustroje, co daje gwarancję ich skutecznej neutralizacji. Jednocześnie, dezynfekcja tym gazem samochodu lub mieszkania, pozwala zlikwidować przyczyny powstawania uporczywych zapachów, trwale rozwiązując ich problem, a nie tylko maskując przykrą woń na pewien czas. Korzyścią z zakupu własnej wytwornicy ozonu jest również możliwość jej regularnego używania w celu utrzymywania efektu czystego i zdrowego powietrza w domu.

  Generator ozonu dla domu – jaki wybrać?

  Jeśli powyższe fakty na temat skuteczności ozonatorów trafiły do Ciebie i chcesz wybrać domowy lub przemysłowy generator, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Blue Planet to producent maszyn do ozonowania. Nasz sklep internetowy proponuje setki produktów dostępnych „od ręki”. Nie wiesz, jaką moc ozonatora wybrać? Żaden problem! Już dziś skontaktuj się z nami i poproś o pomoc doradców. Fachowe wsparcie, szybka dostawa i dobra cena to najważniejsze podwody, dla których warto zakupić ozonator właśnie u nas!