Informacja

Promocje

 • Auto wolne od bakterii na 100% = ozonowanie samochodu

  Auto wolne od bakterii na 100% = ozonowanie samochodu

  Poszukujesz sprawdzonego sposobu na dezynfekcję wnętrza pojazdu? A może chcesz pozbyć się uciążliwego zapachu dymu papierosowego lub nieprzyjemnej woni dobiegającej z klimatyzacji? Rozwiązaniem, które pozwoli pożegnać te problemy i pomoże Tobie oraz Twoim pasażerom czuć się w aucie komfortowo, jest skuteczne ozonowanie samochodu. Dowiedz się, jak je przeprowadzić, jakie daje efekty i dlaczego warto wyposażyć się w swój własny generator ozonu.

  Czym jest ozonowanie?

  Jeszcze do niedawna z usługi ozonowania klimatyzacji samochodowej lub kokpitu można było skorzystać wyłącznie w specjalistycznym serwisie. Obecnie, z chwilą, gdy na rynku pojawiły się przenośne wytwornice ozonu, możesz bez obaw wykonywać tę czynność w domowym zaciszu. Ozonowanie powietrza to niezwykle skuteczny rodzaj dezynfekcji, polegający na wytwarzaniu ozonu – trójatomowej odmiany tlenu o silnych właściwościach biobójczych. Generatory ozonu skutecznie zabijają wszelkie mikroorganizmy odpowiadające za nieprzyjemne zapachy dobiegające m.in. z układu klimatyzacji czy tapicerki w aucie.

  Skuteczność samochodowych maszyn do ozonowania

  W odróżnieniu od wielu preparatów w aerozolu czy środków typu „granat” profesjonalny generator ozonu do samochodu nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, ale eliminuje źródło ich powstawania. Dezynfekcja ozonem pozwala skutecznie pozbyć się z wnętrza auta takich zagrożeń jak m.in.:

  • wirusy, bakterie i grzyby,
  • pleśnie, roztocza oraz inne alergeny,
  • zalegająca w trudnych do wyczyszczenia zakamarkach wilgoć,

  a także wielu innych zanieczyszczeń, z którymi nie radzą sobie domowe metody ani środki czyszczące.

  Czy ozonowanie klimatyzacji samochodowej jest bezpieczne?

  Odpowiedź brzmi: tak! Oczywiście, ozon, jako gaz o silnych właściwościach aseptycznych, powinien być dozowany pod ścisłą kontrolą i przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Podczas wykonania dezynfekcji należy opuścić wnętrze samochodu, wcześniej opróżniając je z gadżetów, dokumentów i innych elementów. Przy zachowaniu tych środków ostrożności użycie maszyny do ozonowania wewnątrz kokpitu nie będzie niosło za sobą żadnych negatywnych konsekwencji.

  Jak często ozonować klimatyzację w aucie?

  Usuwanie nieprzyjemnych zapachów, które emituje klimatyzacja samochodowa, domowymi metodami, może być mało skuteczne. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku ozonowania, które warto wykonywać regularnie – nawet kilka razy w roku. W tym celu najlepiej wyposażyć się we własny ozonator samochodowy. Koszt zakupu takiego sprzętu szybko się zwróci, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny dezynfekcji klimatyzacji w profesjonalnym serwisie.

  Własny samochodowy generator ozonu? Odwiedź sklep Blue Planet!

  Zastanawiasz się, gdzie kupić wytwornicę ozonu? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! Jako producent ozonatorów z wieloletnim doświadczeniem oferujemy sprzedaż maszyn do ozonowania powietrza w domach oraz pojazdach, a także ozonatory dla przemysłu. Atrakcyjna cena, profesjonalne doradztwo oraz szybka, bezpieczna dostawa to nasze największe atuty. Odwiedź sklep internetowy i dobierz sprzęt lub skorzystaj z pomocy naszych doradców!