Informacja

Promocje

 • Ozonowanie najlepszym sposobem na pozbycie się bakterii, pyłków i drobnoustrojów

  Ozonowanie najlepszym sposobem na pozbycie się bakterii, pyłków i drobnoustrojów

  Nie tylko w czasach pandemii koronawirusa warto dbać o właściwą dezynfekcję pomieszczeń. Tradycyjne środki czyszczące mogą jednak nie wystarczyć. Na szczęście jest jeden sprawdzony sposób na to, by móc cieszyć się powietrzem wolnym od bakterii, wirusów, pleśni oraz innych drobnoustrojów. Jest nim oczywiście ozonowanie pomieszczeń. Poznaj jego najważniejsze zalety, dowiedz się, jak przygotować mieszkanie do dezynfekcji powietrza i sprawdź, gdzie kupić markowe wytwornice ozonu w przystępnych cenach.

  Skąd bierze się skuteczność dezynfekcji ozonem?

  Nieprzypadkowo to właśnie ozonowanie uznawane jest za najskuteczniejszą metodę oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, ale także produktów spożywczych, wody pitnej, a nawet ścieków. Ozon, który w przyrodzie wytwarza się w momencie wyładowań atmosferycznych, to gaz o 50-krotnie silniejszych właściwościach biobójczych niż chlor. Jednocześnie, ozonator stosowany przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa jest całkowicie niegroźny dla ludzi oraz zwierząt.

  Ozonowanie pomieszczeń – poznaj korzyści

  Pandemia COVID-19 zdecydowanie przyczyniła się do wzrostu popularności urządzeń do ozonowania pomieszczeń, choć domowe i przemysłowe generatory ozonu na rynku dostępne są od lat. Ich użytkownicy, podobnie jak eksperci z zakresu dezynfekcji, wskazują na szereg zalet stosowania ozonatorów. Wśród najważniejszych korzyści wymienia się:

  • eliminację grzybów, pleśni, roztoczy,
  • zabijanie bakterii, wirusów oraz innych alergenów i drobnoustrojów,
  • neutralizowanie przykrych zapachów,
  • skuteczność ozonu w osuszaniu pomieszczeń po zalaniach,
  • usuwanie zapachu spalenizny, pozostałości po insektach, gryzoniach itp.,
  • przywracanie bezpieczeństwa użytkowania lokali po przebytej kwarantannie COVID-19.

  Jak widać, domowy generator ozonu może mieć bardzo wiele zastosowań, podobnie jak ozonatory przemysłowe, czyli urządzenia o odpowiednio dużej wydajności, stosowane w magazynach, halach produkcyjnych, szpitalach czy centrach handlowych. Gwarantują one szybkie i sprawne działanie.

  Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

  Samo przygotowanie pomieszczenia do ozonowania jest łatwe i nie zabiera sporo czasu. Wystarczy, że wyniesiesz z wnętrz rośliny i wyprowadzisz zwierzęta oraz odsuniesz od ścian meble lub inne elementy wyposażenia, które mogą utrudniać swobodny przepływ gazu. Wytwornicę ozonu ustaw na stoliku, a po jej uruchomieniu opuść pomieszczenie. Po trwającym około kilkudziesięciu minut ozonowaniu dokładnie je wywietrz.

  Szukasz generatora ozonu? Sprawdź sklep Blue Planet!

  Jako producent ozonatorów dla domu i przemysłu oferujemy sprzedaż i szeroki wybór tego rodzaju maszyn. Już dziś odwiedź nasz sklep internetowy i wybierz urządzenie do ozonowania, którego cena i wydajność odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy pomagają dopasowywać wytwornice ozonu do indywidualnych potrzeb. Z fachowym wsparciem wybierzesz urządzenie, jakie w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania i zapewni Ci maksimum satysfakcji.