Informacja

Promocje

 • Ozonowanie w hotelu – sposób na utrzymanie czystości

  Ozonowanie w hotelu – sposób na utrzymanie czystości

  O popularności hotelu decydują nie tylko jego dogodna lokalizacja, wysoki standard wyposażenia czy atrakcyjne ceny, ale także czystość i komfort w pokojach. Ich utrzymanie, zwłaszcza w przypadku obiektów o dużym obłożeniu, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, takie jak ozonowanie pokoi hotelowych. Sprawdź, dlaczego warto je przeprowadzać, z jakimi problemami pomaga uporać się generator ozonu i jak dobrać sprzęt odpowiedni dla obiektów noclegowych!

  Czym jest ozonowanie pokoi hotelowych?

  Dezynfekowanie za pomocą generatorów ozonu to proces, który pozwala skutecznie pozbyć się uporczywych zanieczyszczeń, alergenów oraz przykrych zapachów – także wewnątrz pokoi hotelowych. Regularne powtarzanie tej czynności z wykorzystaniem profesjonalnych, wydajnych maszyn do ozonowania, umożliwia zachowanie najwyższych standardów higieny, jakich goście hotelowi oczekują od właścicieli obiektów.

  Jakich zanieczyszczeń pozwala pozbyć się maszyna do ozonowania?

  Dezynfekcja ozonem wykorzystuje silne, biobójcze właściwości trójatomowej odmiany tlenu (O3). Gaz generowany przez maszyny do ozonowania pomieszczeń  jest środkiem wielokrotnie skuteczniejszym niż chlor, dzięki czemu likwiduje różnego rodzaju zanieczyszczenia wody, powietrza, powierzchni oraz żywności. Oprócz szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów chorobotwórczych jak bakterie, wirusy, grzyby i alergeny, wytwornice ozonu doskonale radzą sobie również z przykrymi zapachami, takimi jak:

  • woń dymu papierosowego,

  • odór pleśni, wilgoci, stęchlizny,

  • zapach moczu, wymiocin oraz wiele innych.

  W odróżnieniu od innych metod, które jedynie na pewien czas maskują przykrą woń, użycie ozonatora pozwala zneutralizować źródło zapachu, rozwiązując problem na stałe. Skuteczność w zabijaniu bakterii, grzybów, pleśni oraz innych czynników odpowiadających za niechciany odór to jedna z najważniejszych zalet użycia maszyny do ozonowania.

  Czy ozonowanie obiektów hotelowych jest bezpieczne?

  Kontrolowana dezynfekcja pokoi hotelowych za pomocą maszyn do ozonowania to proces, który przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie hotelu. Ważne, by odpowiednio przygotować pomieszczenia, a po zakończonej czynności dokładnie je wywietrzyć. Ozon może być szkodliwy jedynie w zbyt wysokim stężeniu, jednak zaawansowana konstrukcja współczesnych maszyn wyposażonych w systemy bezpieczeństwa praktycznie eliminuje ryzyko zbyt intensywnej emisji gazu w pomieszczeniu.

  Wybierz ozonator w sklepie internetowym Blue Planet!

  Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni generator ozonu do swojego hotelu, apartamentowca lub innego obiektu noclegowego? Już dziś odwiedź nasz sklep internetowy i skorzystaj z oferty marki Blue Planet. Jako producent ozonatorów z wieloletnim doświadczeniem, proponujemy szeroki wybór generatorów oraz wytwornic ozonu dla branży hotelowej i gastronomicznej. Służymy fachowym doradztwem oraz pomocą w wyborze rozwiązania dla każdej firmy, a ceny naszych produktów zawsze są konkurencyjne!