Informacja

Promocje

 • Ozonowanie placówek edukacyjnych - zawsze na plus!

  Ozonowanie placówek edukacyjnych - zawsze na plus!

  Skuteczna dezynfekcja szkół, przedszkoli i żłobków to wyzwanie nie tylko na czas pandemii koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i wychowanków, a także kadry pracującej w takich placówkach, warto wybierać skuteczne i przyjazne, a zarazem sprawdzone metody, takie jak ozonowanie. Dowiedz się, w jaki sposób ozonatory pomagają utrzymać czystość obiektów dydaktycznych, poznaj zalety dezynfekcji ozonem i dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić taki proces.

  Dlaczego ozonowanie szkół i przedszkoli?

  Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na niezawodną metodę dezynfekcji, jaką jest ozonowanie przedszkola, szkoły lub dowolnego innego obiektu edukacyjnego. Do podstawowych zalet stosowania ozonu zalicza się:

  • niezwykle wysoką skuteczność w neutralizacji bakterii oraz wirusów,
  • działanie biobójcze na grzyby, spory, pleśnie i inne drobnoustroje,
  • trwałe usuwanie przykrych zapachów,
  • możliwość stosowania w dowolnym pomieszczeniu,
  • brak konieczności stosowania detergentów,
  • wygodę i łatwość przeprowadzania dezynfekcji.

  Ozon w służbie skutecznej dezynfekcji

  Ta trójatomowa odmiana tlenu (O3), naturalnie występująca w przyrodzie po wyładowaniach atmosferycznych o charakterystycznym zapachu, działa na drobnoustroje 50 razy silniej niż chlor. Właśnie dlatego ozonowanie obiektów uznawane jest za najskuteczniejszą z dostępnych metod dezynfekcji. W trakcie tego procesu zanieczyszczenia organiczne poddawane są gwałtownemu utlenianiu, a dzięki temu, że gaz jest w stanie dotrzeć wszędzie, ozon pozwala skutecznie dezynfekować nawet trudno dostępne miejsca.

  W przypadku przedszkolnych sal, w których dzieci szczególnie często korzystają ze wspólnych mebli, przyborów, maskotek czy zabawek, kwestia skutecznego odkażania nabiera jeszcze większego znaczenia. Ozonatory dla szkół i obiektów edukacyjnych pozwalają trwale i bezpiecznie rozwiązywać problem zanieczyszczeń, znacząco zwiększając komfort i bezpieczeństwo sanitarne korzystania z pomieszczeń.

  Jak wykonać ozonowanie przedszkola?

  Dezynfekcja ozonem, często określana jako ozonowanie przedszkoli, może być wykonana samodzielnie, pod warunkiem doboru odpowiedniego sprzętu, właściwego przygotowania obiektu oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem czynności z pomieszczenia należy wyprowadzić wszystkie osoby, a także wynieść rośliny. Ozonator powinien być stabilnie ustawiony nad podłogą, np. na stoliku. Po zakończeniu trwającego ok. godziny procesu dezynfekcji należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Zalecamy, by ozonowanie szkoły lub przedszkola wykonywać na koniec dnia – po zakończonych zajęciach.

  Blue Planet – poznaj nasze maszyny do ozonowania

  Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych oraz wszystkich tych, którzy na co dzień przebywają w szkołach, przedszkolach i obiektach edukacyjnych, warto ufać sprawdzonym rozwiązaniom. Blue Planet to producent ozonatorów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nasze profesjonalne maszyny do ozonowania od lat wykorzystywane są przy dezynfekcji placówek oświatowych i kulturalnych, dzięki czemu przebywające w nich osoby mogą oddychać czystym, świeżym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. Nie wiesz, jak wybrać generator ozonu? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowej porady naszych ekspertów!