Informacja

Promocje

 • Ozonowanie, jako sposób na walkę z alergenami

  Ozonowanie, jako sposób na walkę z alergenami

  Alergia jest niezwykle często spotykaną chorobą autoimmunologiczną. Jest to schorzenie cywilizacyjne, które skutecznie utrudnia życie chorej na nią osobie. Aby zmniejszyć dokuczliwość objawów, pacjentom podaje się leki antyhistaminowe. Jednakże oprócz bezpośredniego leczenia, nie należy wystawiać się na działanie alergenu. O ile w przypadku alergii spożywczych jest to możliwe, o tyle w przypadku uczulenia na roztocza bywa to niezwykle trudne. Istnieje jednak bezpieczny sposób, pozwalający na przystosowanie domu do potrzeb alergika.

  Jakie są przyczyny i objawy alergii

  Wyróżniamy cztery podstawowe objawy alergii: pokarmową, kontaktową, wziewną oraz uczulenie na jad. Alergia jest bardzo często chorobą dziedziczną. Jeśli w rodzinie występowały już przypadki alergii, prawdopodobieństwo jej wystąpienia w następnych pokoleniach jest bardzo duże. Wystąpienie tego schorzenia wiąże się z wcześniejszą stycznością systemu odpornościowego z alergenem i nieprawidłową odpowiedzią organizmu, której efektem jest wytworzenie specyficznych przeciwciał. Kolejne zetknięcie z antygenem, powoduje produkcję histaminy, która odpowiedzialna jest za stan zapalny. W zależności od rodzaju alergii, na jaką cierpimy, takie objawy pojawią się na naszym ciele. Najczęstszymi są zmiany skórne, wodnisty katar, zapuchnięte, łzawiące oczy, pokrzywka, a także problemy żołądkowe.

  Zastosowanie ozonu

  Ozonowanie domu świetnie sprawdzi się w walce z niebezpiecznymi dla zdrowia roztoczami i alergenami. W tym celu można wykorzystać generator ozonu, dzięki któremu możliwe jest wysterylizowanie całego pomieszczenia. Urządzenie to wytwarza bezpieczną dla człowieka dawkę ozonu, czyli cząsteczek składających się z trzech atomów tlenu, które w trakcie swojego rozpadu niszczą grzyby, roztocza, pleśń i bakterie. Właśnie dzięki rozpadowi ozonu, cała procedura jest stuprocentowo bezpieczna dla człowieka. Po rozpadzie ozon łączy się z atomami tlenu w pomieszczeniu. Ponadto dzięki zastosowaniu tak nowoczesnej i ekologicznej metody, domownicy nie są narażeni na zetknięcie się z silnymi środkami chemicznymi czy pestycydami, które mogą wzmóc objawy alergii.