Informacja

Promocje

  • Ozonowanie mieszkania

    Ozonowanie mieszkania

    Każdy z nas marzy o czystym domu, pozbawionym nieprzyjemnych zapachów. Niestety nie zawsze zwykłe sprzątanie jest w stanie zapewnić oczekiwany efekt. Świetnym rozwiązaniem naszych problemów jest ozonowanie mieszkania. W Polsce z roku na rok przybywa jego zwolenników. Nic dziwnego, bowiem ozon usuwa nieprzyjemny zapach, zwalcza alergeny, wirusy, grzyby i bakterie. Jako środek dezynfekujący jest nawet do pięćdziesięciu razy bardziej skuteczny niż chlor.

    Jak działa ozon

    Ozon to niebieski gaz, którego cząsteczka zawiera trzy atomy tlenu. Istotą działania ozonu jest jego duża aktywność chemiczna. Wnika w dywany, tapicerkę, rozprzestrzenia się po pokoju reagując z grzybami, bakteriami i wirusami. Niszczy także cząsteczki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Ponadto ozon bardzo szybko ulega rozpadowi i przeistoczeniu się w dwuatomową wersję, dzięki czemu staje się niegroźny dla mieszkańców. Aby przyspieszyć czas rozkładu cząsteczek ozonu, po ozonowaniu warto przewietrzyć pomieszczenie.

    Usuwanie grzybów ozonem

    Zmorą wielu domów są grzyby, które występują na skutek złej wentylacji, wilgoci oraz przemarzania ścian. Pleśń obejmuje około osiemdziesięciu tysięcy gatunków grzybów, rozmnażających się za pomocą zarodników. To właśnie obecność zarodników powoduje u nadwrażliwych osób nieżyt nosa, kichanie, duszność, bóle głowy, a nawet wymioty. Pleśń rozwija się najczęściej w łazience i kuchni, ale również może atakować książki czy ziemię w doniczkach kwiatów. Wprowadzenie ozonu do zanieczyszczonego wnętrza, pozwala na zniszczenie strzępków grzybów, zarodników oraz produktów przemiany materii pleśni, czyli mykotoksyn.

    Ozonowanie zdrowe i ekologiczne

    Największą zaletą ozonowanie jest fakt, że po jego zastosowanie nie generuje produktów ubocznych. Ozon nie pozostawia po sobie niebezpiecznych dla człowieka i środowiska półproduktów. Ponadto charakteryzuje je także duża szybkość dezynfekcji i trzydziestominutowy rozkład pozostałości do dwuatomowej cząsteczki tlenu. Aby przyspieszyć ten proces, warto wywietrzyć ozonowane pomieszczenie.