Informacja

Promocje

 • Ozonowanie szkół i przedszkoli

  Ozonowanie szkół i przedszkoli

  Zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom w żłobkach i przedszkolach to szczególnie trudne wyzwanie. Sale zabaw, stołówki, a także szatnie czy toalety powinny być wolne od bakterii, grzybów, wirusów oraz innych patogenów. Zamiast używać efektywnych, ale często niebezpiecznych dla zdrowia detergentów, warto wybrać naturalną i równie skuteczną metodę dezynfekcji pomieszczeń ozonem. Zobacz, na czym polega!

  Jak działa ozon?

  Spośród wszystkich powszechnie dostępnych gazów, to właśnie ozon (O3) ma najsilniejsze właściwości antyseptyczne. Skutecznie likwiduje takie drobnoustroje jak:

  • grzyby i pleśnie,
  • bakterie,
  • wirusy,
  • roztocza,
  • alergeny,

  ale także przykre zapachy. Niestety ozonu w przyrodzie jest tak mało, że na potrzeby skutecznej dezynfekcji pomieszczeń i obiektów trzeba go produkować. Służą do tego specjalne wytwornice, zwane potocznie ozonatorami. Takie generatory dostępne są zarówno w wersjach domowych, jak i przemysłowych (o znacznie większej mocy i wydajności). Wśród szerokiej gamy zastosowań ozonatorów wyróżnia się takie obszary jak:

  • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej,
  • uzdatnianie wody pitnej,
  • odkażanie żywności, owoców,
  • oczyszczanie ścieków,
  • dezynfekcja pokoi hotelowych, magazynów, powierzchni biurowej oraz obiektów mieszkalnych.

  Oczywiście, to tylko niektóre obszary, w których maszyny do ozonowania skutecznie wspierają walkę ze szczepami bakterii, wirusów czy grzybów. Istotnym zastosowaniem ozonu jest również dezynfekowanie przedszkoli oraz żłobków.

  Zalety ozonowania placówek dydaktycznych

  Podstawową zaletą ozonu jest jego bezwzględna skuteczność w zabijaniu bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów. Pod tym względem gaz jest 50 razy lepszy niż chlor. Dodatkowo nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych i jest w pełni bezpieczny dla dzieci. Maszyna do ozonowania z powodzeniem zastąpi środki chemiczne o agresywnym działaniu, takie jak detergenty i alkohole. Poza tym ozonator doskonale sprawdzi się zarówno przy dezynfekowaniu powietrza w sali, jak i całego jej wyposażenia, w tym także zabawek, pluszaków, dywanów czy przyborów i materiałów dydaktycznych.

  Jaki generator ozonu do przedszkoli?

  Kwestią, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę, wybierając ozonator do przedszkola, jest wydajność maszyny, rozumiana jako ilość gazu (w mg) produkowana w ciągu godziny. Do skutecznego ozonowania sali zabaw lub stołówki z powodzeniem wystarczy domowy generator ozonu oferowany przez nasz firmowy sklep internetowy. Na potrzeby większych pomieszczeń, np. sal gimnastycznych, warto wybrać ozonator o zwiększonej wydajności.

  Jak wykonać ozonowanie?

  Co do zasady, dezynfekcja ozonem przedszkola przebiega identycznie jak ozonowanie powierzchni biurowych, magazynu, autobusu czy samochodu. Wystarczy – po opuszczeniu lokalu przez wszystkie osoby oraz wyniesieniu roślin – włączyć ozonator na ok. 1 godzinę. Najlepiej wykonać to pod koniec dnia. Nazajutrz rano polecamy przewietrzyć pomieszczenie. Po takim zabiegu wnętrze jest czyste, wolne od patogenów i gotowe do użytkowania.

  Producent ozonatorów – sprawdź naszą ofertę

  Blue Planet to producent generatorów ozonu z wieloletnim doświadczeniem. Posiadamy własny sklep internetowy, oferując sprzedaż wysokiej klasy maszyny do ozonowania i dezynfekcji. Atrakcyjna cena oraz świetna jakość produktów od zawsze idą u nas w parze. Możesz również liczyć na fachowe doradztwo w kwestii wyboru generatora ozonu – zapraszamy do kontaktu!