Informacja

Promocje

 • Radzimy, jak dobrać generator ozonu. Zobacz, co mówią eksperci!

  Chcesz wybrać generator ozonu do swojego domu, samochodu lub magazynu? Sprawdź porady ekspertów i kup najlepszy ozonator dla swoich potrzeb!

 • Bezpieczne ozonowanie – sprawdź, jak działamy

  W jaki sposób bezpiecznie wykonać ozonowanie mieszkania lub samochodu? Zobacz, jak działają specjaliści i poznaj bogatą ofertę ozonatorów Blue Planet!

 • Skuteczne ozonowanie budynków użyteczności publicznej

  Ozonowanie pokoi hotelowych, przedszkoli i magazynów – sprawdź, jak dezynfekcja ozonem podnosi bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej!

 • Jak dezynfekować dokumenty oraz banknoty?

  Generatory ozonu – czy sprawdzają się również przy dezynfekcji dokumentów i pieniędzy? Sprawdź jak przeprowadzić ozonowanie akt oraz gotówki!

 • Ozonowanie ubrań – zalety i przykłady zastosowań!

  Szukasz sposobu na nieprzyjemne zapachy ubrań, mebli lub samochodu? Pozbądź się problemu raz na zawsze, wykonując ozonowanie odzieży i tapicerki!

 • Dlaczego warto wykonać ozonowanie mieszkania po zalaniu?

  Chcesz osuszyć mieszkanie po zalaniu? Sprawdź, dlaczego powinieneś zdecydować się na ozonowanie i poznaj wszystkie zastosowania generatorów ozonu!

 • Jak ozonować duże obiekty?

  Ozonowanie dużych obiektów – jak je przeprowadzić? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak pozbyć się bakterii, pleśni i oddychać czystym powietrzem!

 • Miernik ozonu – czy jest potrzebny?

  Czy warto wyposażyć się miernik ozonu? Gdzie szukać urządzeń pomiarowych i maszyn do ozonowania? Sprawdź nasze porady i wybierz sprzęt do dezynfekcji!

 • Generator ozonu a alergia

  Czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne dla alergików? Sprawdź, jak możesz wykorzystać domowy lub samochodowy ozonator w walce z alergenami!

 • Generatory ozonu – fakty i mity

  Wszystko, co musisz wiedzieć o ozonowaniu domów, magazynów, powierzchni biurowych i innych pomieszczeń. Dezynfekcja ozonem – poznaj fakty i mity!

 • „Chory budynek” – czym jest i jak sobie z nim poradzić?

  Domowy generator ozonu – jak działa i dlaczego warto wykonać odgrzybianie ozonem? Sprawdź porady ekspertów i rozwiąż problem „chorego budynku”!

 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze – pozbądź się zapachu spalenizny!

  Dowiedz się, jak działa domowy generator ozonu i sprawdź, w jaki sposób użyć go do dezynfekcji po pożarze. Dobierz ozonator do domu z naszą pomocą!

 • Ozonowanie szkół i przedszkoli

  Blue Planet – producent ozonatorów dla domu i przemysłu. Zobacz naszą ofertę i skorzystaj z promocji na generatory ozonu. Chroń siebie i swoich bliskich!

 • Ozonowanie powierzchni biurowej

  Blue Planet – ozonatory do domu, biura i klimatyzacji samochodowej. Kupuj od polskiego producenta! Sprawdź ofertę i zamów wydajny domowy generator ozonu.

 • Ozonator – co to jest?

  Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń oraz neutralizacja przykrych zapachów to tylko niektóre z wielu zalet ozonatorów, które coraz częściej wykorzystujemy w naszych domach i miejscach pracy. W czasach, gdy o czyste powietrze...

 • Ochrona pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego - Ozonowanie interwencyjne i profilaktyczne

  Rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowy, ponieważ jego rozpoczęcie zbiega się z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Szkoły i przedszkola to miejsca szczególnej troski, gdyż utrzymanie właściwej dyscypliny odnośnie do zasad higieny i bezpieczeństwa jest tutaj wyjątkowo trudne. Tymczasem to na kadrze dydaktycznej spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie dzieciom i młodzieży jak najbezpieczniejszych warunków.

 • Ozonowanie mięsa

  Dezynfekcja ozonem w przemyśle mięsnym

 • Jak pozbyć się grzyba w mieszkaniu?

  Jak pozbyć się grzyba w mieszkaniu?Grzyb w mieszkaniu to prawdziwe utrapienie. Najczęściej zadomawia się w łazience, ale właściciele lokali w starym budownictwie wiedzą, że tak naprawdę nie ma dla niego barier: potrafi pojawić się równie dobrze w kuchni, przedpokoju, a nawet w sypialni. Preparatów odgrzybiających na rynku jest mnóstwo… Dlaczego więc walka z grzybem przypomina walkę z wiatrakami?

 • Woda ozonowana

  To jest podstawowe pytanie: po co ozonować wodę? Proste pytanie i odpowiedź także prosta: po to, aby mieć czystą wodę. W naszym cywilizowanym świecie z chemią nie wygramy. W miastach z kranów nie tryśnie nam źródlana krynica. Chemiczne uzdatnianie wody jest konieczne, bo bez tego najzwyczajniej by jej zabrakło. Ale czy komuś smakuje chlorowana woda? Chyba nie… Dlatego wybawieniem jest ozon!

 • Odgrzybianie klimatyzacji ozonem w pojazdach

  Kiedy z nawiewów wentylacyjnych w naszym samochodzie wydobywa się przykry zapach, jest to znak, że czas na czyszczenie i przegląd klimatyzacji. Zapach jest nie tylko przyczyną dyskomfortu, ale zazwyczaj oznacza również, że do przewodów wdarły się grzyby lub inne drobnoustroje. Szczególnie dobrym miejscem do rozwoju mikroorganizmów jest najważniejsza część klimatyzacji, czyli położony w ciemnym miejscu, wilgotny parownik. Aby zapewnić bezpieczeńst

 • Jak działa ozonator samochodowy?

  Świeże, czyste, a przede wszystkim pozbawione bakterii powietrze ma bardzo duży wpływ na nasz oddech, a co za tym idzie na komfort życia. Zakurzone powietrze o nieprzyjemnym zapachu, może prowadzić do poczucia zmęczenia, ospałości czy braku koncentracji. Będąc w domu możemy sobie z tym problemem bez trudu poradzić, po prostu wietrząc wnętrze. Inaczej jest w przypadku pojazdów. Jadąc zazwyczaj nie otwieramy okien, ponieważ zmniejsza to komfort pro

 • Ozonowanie mieszkania

  Każdy z nas marzy o czystym domu, pozbawionym nieprzyjemnych zapachów. Niestety nie zawsze zwykłe sprzątanie jest w stanie zapewnić oczekiwany efekt. Świetnym rozwiązaniem naszych problemów jest ozonowanie mieszkania. W Polsce z roku na rok przybywa jego zwolenników. Nic dziwnego, bowiem ozon usuwa nieprzyjemny zapach, zwalcza alergeny, wirusy, grzyby i bakterie. Jako środek dezynfekujący jest nawet do pięćdziesięciu razy bardziej skuteczny niż c

 • Ozonowanie, jako sposób na walkę z alergenami

  Alergia jest niezwykle często spotykaną chorobą autoimmunologiczną. Jest to schorzenie cywilizacyjne, które skutecznie utrudnia życie chorej na nią osobie. Aby zmniejszyć dokuczliwość objawów, pacjentom podaje się leki antyhistaminowe. Jednakże oprócz bezpośredniego leczenia, nie należy wystawiać się na działanie alergenu. O ile w przypadku alergii spożywczych jest to możliwe, o tyle w przypadku uczulenia na roztocza bywa to niezwykle trudne. Ist

 • Zastosowanie ozonu w przemyśle spożywczym

  W 1839 roku niemiecki chemik C.F. Schönbein odkrył ozon, czyli cząsteczkę, składającą się z trzech atomów tlenu. Lata badań nad ozonem wykazały jego szerokie możliwości zastosowania. Jego silne działanie dezynfekujące, pozwala na stosowanie go do dezynfekcji wody pitnej oraz w przemyśle spożywczym.

 • Czym jest ozon i jak możemy go stosować

  Właściwości ozonu w przyrodzie są nam bardzo dobrze znane. Powszechnie wiadomo, że ozon w górnej części atmosfery – stratosferze, absorbuje szkodliwe dla organizmów żywych promieniowanie ultrafioletowe. Mamy również świadomość, iż ozon w dolnej warstwie atmosfery jest zanieczyszczeniem, które negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Oprócz istotnej roli, jaką odgrywa ozon w istnieniu naszej planety, może on być również stosowany, jako ekologiczny środ