Informacja

Dostosowanie generatora ozonu do wielkości pomieszczenia

Przy doborze generatora ozonu należy postawić sobie pytanie, jakie zabiegi chcemy przeprowadzać i jak duże (maksymalnie) pomieszczenia chcemy ozonować.

Do ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, pomieszczeń magazynowych, kabin samochodowych oraz przestrzeni  ładunkowych można zastosować generator ozonu przedmuchowy. Jeśli w tych pomieszczeniach lub pojazdach nie występuje podniesiona wilgotność (powyżej 70%)  np. po zalaniu lub po wodnym czyszczeniu tapicerki w samochodzie można przeprowadzać zabiegi ozonowania z generatorem ozonu wewnątrz pomieszczenia. Jeśli  jest podniesiony poziom wilgotności ze względu na wyżej wymienione czynniki, to należy zastosować przewód do zdalnego ozonowania (występuje w generatorach z literką „R” np. DS.-32-R) i umieścić ozonator poza wilgotną strefą a do ozonowanego pomieszczenia wdmuchiwać ozon poprzez przewód.

Przy ciągłym ozonowaniu wilgotnych lub zapylonych pomieszczeń można używać generatory ciśnieniowe np. DST-30 i wstrzykiwać silnie stężony ozon poprzez cienki przewód sylikonowy o średnicy 8-10mm.

Aby zabieg ozonowania był skuteczny, należy dobrać wydajność generatora ozonu do maksymalnej kubatury, jaką będziemy ozonować.

Jak dobrać generator ozonu

Stężenie ozonu dla poszczególnych modeli generatorów ozonu:

Stężenie ozonu

Wytwornice ozonu do pomieszczeń

Profesjonalne generatory ozonu służą do oczyszczania powietrza i dezynfekowania powierzchni poprzez wykorzystywanie cząsteczek trójatomowego tlenu. Jest to nowoczesna i ekologiczna metoda odkażania, którą przeprowadza się bez użycia środków chemicznych. To gaz bardzo silnie utleniający, który skutecznie niszczy bakterie, roztocza, pleśń, grzyby oraz inne drobnoustroje.

Metoda ozonowania powietrza idealnie sprawdza się również przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. Jest to szybki i efektywny sposób na pozbycie się m.in. woni tytoniu, potu czy stęchlizny.

Jak działa ozonator przedmuchowy?

Jest to rodzaj urządzenia pracującego w układzie otwartym. Podczas jego działania do komory zasysane jest powietrze. Cząsteczki tlenu spotykają się z wyładowaniami elektrycznymi, a następnie wygenerowany po ozonowaniu gaz zostaje wpuszczony do pomieszczenia, gdzie skutecznie usuwania uciążliwe i nieprzyjemne zapachy.

Przy doborze generatorów ozonu należy kierować się przede wszystkim kubaturą pomieszczeń. W asortymencie mamy urządzenia o wydajności od 7g/h do 120g/h.