Informacja

 • „Chory budynek” – czym jest i jak sobie z nim poradzić?

  „Chory budynek” – czym jest i jak sobie z nim poradzić?

  Pleśnie, grzyby oraz będąca główną przyczyną ich rozwoju wilgoć, to jedne z najpoważniejszych uciążliwości związanych z eksploatacją budynków. Ich obecność nie jest charakterystyczna jedynie dla starego budownictwa. Również w nowo budowanych obiektach o nieodpowiedniej termoizolacji może występować problem „chorego budynku”. Urządzenie, które pomoże poradzić sobie z powracającym zawilgoceniem i rozwojem grzybów w domu, to ozonator, czyli przemysłowy lub domowy generator ozonu. Sprawdź, jak za jego pomocą pozbyć się kłopotu i która maszyna do ozonowania będzie najlepsza dla domu jednorodzinnego lub powierzchni biurowych.

  Czym jest „chory budynek”?

  Mianem „chorego” często określa się obiekt, wewnątrz którego rozwijają się grzyby pleśniowe, takie jak np. workowce czy sprzężniaki. Przez bardzo niewielkie wymagania tego rodzaju patogeny doskonale rozwijają się niemal w każdym środowisku – szczególnie zawilgoconym. Do przeżycia potrzebują minimalnej ilości związków organicznych, bytując m.in. na takich materiałach i powierzchniach jak:

  • ściany budynków,
  • tapety i boazerie,
  • drewno oraz produkty drewnopochodne,
  • tynki wewnętrzne i zewnętrzne,
  • płyty gipsowo-kartonowe,
  • powłoki malarskie.

  Jak widać, te szkodliwe mikroorganizmy adaptują się do niemal każdego środowiska, dlatego mogą występować na wszystkich najczęściej stosowanych materiałach budowlanych i wykończeniowych.

  Skuteczna dezynfekcja i odgrzybianie pomieszczeń

  Syndromu „chorego budynku” nie należy bagatelizować, ponieważ rozwijające się wewnątrz przedszkoli i szkół, mieszkań, powierzchni biurowych czy pokoi hotelowych pleśnie oraz grzyby stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Warto jednak bazować na sprawdzonych technologiach odgrzybiania, takich jak specjalna maszyna do ozonowania. Trójcząsteczkowa odmiana tlenu (O3) wytwarzana przez takie generatory wykazuje nawet 50-krotnie wyższą skuteczność w neutralizowaniu bakterii, grzybów, pleśni oraz innych patogenów niż chlor! Jednocześnie, ozonowanie pomieszczeń czy odgrzybianie samochodowej klimatyzacji ozonem to procesy całkowicie bezpieczne dla mieszkańców oraz zwierząt domowych.

  Ozonatory domowe – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

  Skuteczność maszyn do ozonowania zależy oczywiście od tego, jak wydajny generator wybierzesz. Na rynku dostępne są zarówno domowe, jak i przemysłowe wytwornice ozonu, które sprawdzają się nie tylko przy dezynfekowaniu i odgrzybianiu pomieszczeń mieszkalnych, wnętrza autobusu, kokpitu samochodu czy pokoi hotelowych, ale także:

  • powierzchni biurowej,
  • wody pitnej (uzdatnianie), żywności, owoców,
  • ścieków,
  • magazynów oraz wielu innych przestrzeni i obiektów.

  Postaw na sprawdzony sprzęt!

  Jako producent ozonatorów dla domu udzielimy Ci fachowej pomocy w wyborze sprzętu, w pełni odpowiadającego Twoim wymaganiom. Atrakcyjna cena połączona z odpowiednią wydajnością i łatwą obsługą to tylko niektóre z wielu zalet domowych maszyn do ozonowania na sprzedaż oferowanych przez nasz sklep internetowy. Jeśli problem „chorego budynku” dotknął również Twoje mieszkanie lub chcesz odgrzybić samochodowy system klimatyzacji, w bogatej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni ozonator dla siebie. Sprawdź proponowany asortyment lub skontaktuj się z nami już teraz!