Informacja

Promocje

 • Generator ozonu a alergia

  Generator ozonu a alergia

  Osoby zmagające się z alergią doskonale wiedzą, jak uciążliwe mogą być podrażnienia skóry, swędzenie, katar czy problemy z oddychaniem. Z tego powodu muszą one podejmować szczególne środki ostrożności, duży nacisk kładąc na dezynfekcję oraz czystość powietrza, którym oddychają. Jedną z najskuteczniejszych metod eliminacji alergenów, bakterii i grzybów jest ozonowanie domu, samochodu czy powierzchni biurowej. Czy domowy generator ozonu może być stosowany przez alergika? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat. Zobacz!

  Skuteczność maszyn do ozonowania

  Zarówno jeśli chodzi o dezynfekcję wody pitnej, owoców czy żywności, jak i profesjonalne odkażanie magazynów, powierzchni biurowej i innych obiektów, domowe oraz przemysłowe ozonatory doskonale spełniają swoją funkcję. Trójatomowe cząsteczki tlenu (O3) mają bardzo silne działanie biobójcze, skutecznie eliminując takie patogeny, jak:

  • grzyby,
  • pleśnie,
  • bakterie,
  • roztocza,

  oraz inne substancje organiczne znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i na rozmaitych powierzchniach. Ozon wykorzystywany jest również na szeroką skalę w medycynie estetycznej, dermatologii oraz stomatologii. Bardzo często wykorzystuje się go także do uzdatniania wody pitnej, ścieków oraz dezynfekcji żywności.

  Domowy ozonator – czy jest bezpieczny dla alergików?

  Biorąc pod uwagę skuteczność w neutralizacji drobnoustrojów, ozonowanie pomieszczeń jest polecaną i w pełni bezpieczną formą oczyszczania powietrza. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by z dobrodziejstw tej technologii nie mogły korzystać również osoby chorujące na rozmaite alergie.

  Dla zapewnienia maksymalnej skuteczności moc wytwornicy ozonu trzeba dopasować do warunków panujących w pomieszczeniu, jednak w przypadku domowych ozonatorów nie jest to trudne. Ważne, by po wykonaniu dezynfekcji pomieszczeń ozonem, nie korzystać z nich przez minimum kilkadziesiąt minut. Czas ten jest potrzeby do rozpadu cząsteczek trójatomowych i ich zamianę w tlen.

  Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie

  Dla wielu alergików problemem bywają także podróże samochodowe, a wszystko przez patogeny mieszczące się w układzie klimatyzacji. Domowy ozonator o kompaktowej budowie również w tym przypadku okazuje się cennym wsparciem. Z jego pomocą wykonasz dezynfekcję oraz skuteczne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i całej kabiny pojazdu – przy okazji pozbywając się przykrych zapachów.

  Ozonatory dla domu – sklep online

  Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa warto sięgnąć po profesjonalny generator ozonu, który doskonale sprawdzi się m.in. przy dezynfekcji mieszkania po przebytej kwarantannie lub izolacji. Jeśli planujesz powrót do pracy stacjonarnej po okresie home office, ozonator pozwoli na dokładne oczyszczenie powietrza oraz powierzchni biurowej. Oferowane przez nasz sklep internetowy wytwornice to również skuteczna dezynfekcja pokoi hotelowych, magazynów, szkół, przedszkoli i innych pomieszczeń oraz obiektów. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli nie wiesz, jak dopasować ozonator do własnych potrzeb.