Informacja

 • Dlaczego warto wykonać ozonowanie mieszkania po zalaniu?

  Dlaczego warto wykonać ozonowanie mieszkania po zalaniu?

  Zalania domu lub mieszkania należą do częstych zdarzeń, mogących mieć bardzo różne przyczyny. Jednak niezależnie od tego, czy za przemoknięte mury, stropy i ściany odpowiadają uszkodzona instalacja wodna, niefrasobliwość sąsiadów czy nieszczelne pokrycie dachowe, konsekwencje zawsze są podobne. Jednym z najpowszechniejszych problemów pozostaje obecność pleśni, grzybów i drobnoustrojów, które wyeliminować może ozonowanie pomieszczeń. Sprawdź!

  Jak usunąć skutki zalania?

  Pierwszym zadaniem, którego muszą podjąć się właściciele mieszkania po zalaniu, jest oczywiście jego dokładne osuszenie. Jednak nawet użycie najbardziej wydajnych maszyn nie rozwiąże problemu drobnoustrojów, takich jak grzyby czy pleśnie, rozwijające się na powierzchni oraz wewnątrz przegród budowlanych. W celu ich likwidacji należy przeprowadzić drugi etap usuwania skutków zalania, wykorzystując w tym celu ozonatory dla domu. Urządzenia te, znane jako wytwornice ozonu, doskonale sprawdzają się przy skutecznej dezynfekcji mieszkań, ale również:

  • magazynów i obiektów przemysłowych,
  • pokoi hotelowych,
  • powierzchni biurowej,
  • szkół, przedszkoli, szpitali oraz innych pomieszczeń.

  Jednocześnie, generator ozonu może zostać wykorzystany m.in. przy dezynfekcji żywności, uzdatnianiu wody pitnej, a nawet neutralizacji ścieków.

  Zaletą korzystania z profesjonalnych ozonatorów jest ich skuteczność w rozprawianiu się z drobnoustrojami. Produkowany przez wytwornice ozon jest gazem o działaniu biobójczym, świetnie neutralizującym pleśnie, grzyby, bakterie oraz inne mikroorganizmy, mogące rozwijać się w zalanych ścianach czy sufitach. Nieprzypadkowo ozonator  stosowany jest m.in. przy odgrzybianiu w serwisach klimatyzacji samochodowej.

  Dezynfekcja ozonem zamiast chemii

  Warto wiedzieć, że dostępne w sprzedaży generatory i wytwornice ozonu stanowią bezpieczną alternatywę dla środków chemicznych usuwających negatywne skutki zalań. Należy zadać sobie pytanie o skład i bezpieczeństwo stosowania tego rodzaju preparatów, mając przyjazny dla zdrowia zamiennik, jaki stanowi dezynfekcja ozonem.

  Jak wykonać ozonowanie pomieszczeń po zalaniu?

  Wydajny, domowy generator ozonu z powodzeniem wystarczy do skutecznego odgrzybiania ścian. W przypadku dużych pomieszczeń warto sięgnąć po sprzęt przemysłowy z uwagi na większą wydajność tego typu maszyn do ozonowania. Przed rozpoczęciem całego procesu należy zabezpieczyć sprzęty i wynieść rośliny. Na czas dezynfekcji, trwającej w granicach kilkudziesięciu minut, trzeba opuścić mieszkanie, a po zakończeniu czynności – dokładnie wywietrzyć wnętrza.

  Ozonator do domu, samochodu i firmy – zaufaj ekspertom!

  Blue Planet to producent maszyn do ozonowania. Nasz sklep internetowy proponuje kompleksową ofertę dla domów mieszkalnych, pomieszczeń biurowych, hotelowych czy przemysłu. Gwarantujemy wydajne wytwornice ozonu, maszyny do uzdatniania żywności, wody pitnej, klimatyzacji samochodowej, a nawet ścieków. Zapewniamy również kompleksowe doradztwo. Skontaktuj się z nami, jeśli nie wiesz, jak dobrać ozonator odpowiedni do Twoich potrzeb!