Informacja

 • Ozonowanie ubrań – zalety i przykłady zastosowań!

  Ozonowanie ubrań – zalety i przykłady zastosowań!

  Pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z tkanin nie jest łatwym zadaniem. Kiedy płyny, proszki oraz pozostałe detergenty nie radzą sobie z nim, warto sięgnąć po domowy generator ozonu. Wytwornica O3 skutecznie zneutralizuje swąd ubrań, dywanów, zasłon, pościeli, ale także meblowej i samochodowej tapicerki. Maszyna do ozonowania nie tylko zapewni świeżość odzieży i materiałów, ale jednocześnie, usunie bakterie i drobnoustroje, czyli podstawowe źródła przykrej woni. Dowiedz się więcej!

  Jak ozon „zabija” przykre zapachy?

  Wytwarzany przez specjalne wytwornice ozon jest gazem o silnym działaniu biobójczym. Dzięki temu skutecznie likwiduje większość bytujących w naszym środowisku bakterii, grzybów, pleśni czy alergenów. To one odpowiadają za nieprzyjemny zapach ubrań. Ozonowanie odzieży nie jest więc kolejnym półśrodkiem wyłącznie maskującym nieprzyjemną woń, ale skuteczną metodą dezynfekcji, trwale usuwającą źródło problemu.

  Należy dodać, że ozon jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, jednak w warunkach domowych konieczna jest jego produkcja. Profesjonalny generator pozwala rozwiązać problem niedoboru ozonu w powietrzu, a sama dezynfekcja z zastosowaniem tego rodzaju gazu jest bezpieczna przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

  Jakie zapachy usunie domowy lub przemysłowy ozonator?

  W codziennym życiu każdy z nas styka się z wieloma nieprzyjaznymi zapachami. Ich wdychanie nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne dla zdrowia. Do tych najbardziej dokuczliwych należą m.in.:

  • swąd spalenizny,
  • odór wilgoci, grzybów, pleśni,
  • zapach dymu papierosowego,
  • nieprzyjemne wonie dobiegające z kuchni,
  • smród z klimatyzacji samochodowej,
  • zapach potu utrzymujący się na odzieży.

  Profesjonalnie wykonane ozonowanie odzieży, wnętrz samochodu czy autobusu, podobnie jak dezynfekcja pokoi hotelowych czy powierzchni biurowych, pozwoli trwale i skutecznie pozbyć się uciążliwych zapachów z tapicerki, pościeli, odzieży roboczej, sportowej czy codziennej. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie maszyn do ozonowania mebli tapicerowanych, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej czy dezynfekcji wody pitnej.

  Jak widać, dezynfekcja ozonem to skuteczna metoda o uniwersalnym zastosowaniu. Dobrze dobrany domowy lub przemysłowy generator ozonu pozwoli rozprawić się z przykrą wonią różnych tkanin i materiałów, likwidując je u źródła. Własne dlatego, warto wyposażyć się w taki sprzęt, mając na uwadze skalę jego zastosowań, niezawodność ozonowania oraz fakt, że można bezpiecznie wykonywać je samodzielnie w zaciszu domu lub firmy.

  Ozonatory dla domu i przemysłu – Blue Planet

  Skuteczność ozonowania powietrza, tkanin czy samochodu zależy od wyboru odpowiedniej maszyny. Nasz firmowy sklep internetowy oferuje niezawodne, wydajne ozonatory dla domu oraz do zastosowań komercyjnych: dezynfekcji szpitali, szkół, przedszkoli czy pokoi hotelowych. Z przyjemnością pomożemy dopasować generator ozonu odpowiedni do Twoich potrzeb, służąc swoją wiedzą, doświadczeniem i profesjonalnym wsparciem. Skontaktuj się z nami już teraz i powiedz, czego potrzebujesz!