Informacja

Promocje

 • 3 powody, dlaczego warto wykonać ozonowanie pomieszczeń

  3 powody, dlaczego warto wykonać ozonowanie pomieszczeń

  Ochrona przed drobnoustrojami stała się w ostatnim czasie zagadnieniem, któremu większość z nas poświęca zdecydowanie więcej uwagi. Wiele osób zastanawia się, jak zwiększyć poziom czystości w mieszkaniach, biurach oraz innych wnętrzach. Z pomocą przychodzi ozonowanie pomieszczeń – sprawdzona metoda oczyszczania domu, powierzchni biurowych, samochodu, pokoi hotelowych, a nawet wody pitnej czy ścieków. Poznaj 3 główne powody, dla których warto przeprowadzać dezynfekcję ozonem.

  1. Ozon zabija wirusy oraz bakterie

  Niewielkie, domowe lub samochodowe ozonatory to profesjonalne wytwornice ozonu, które skutecznie oczyszczają powietrze oraz wszelkie powierzchnie, likwidując chorobotwórcze drobnoustroje. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka skuteczność, jaką generatory O3 wykazują w walce z wirusami oraz bakteriami, będącymi przyczyną wielu groźnych infekcji oraz chorób. Wszystko dlatego, że ozon generowany przez tego rodzaju maszyny jest substancją biobójczą, o działaniu nawet 50 razy silniejszym niż chlor. Skuteczność ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, ale także przedszkoli, obiektów przemysłowych czy magazynów, to gwarancja ochrony m.in. przed bakteriami Salmonelli, Clostridium, E.Coli, a także wirusami odpowiedzialnymi np. za zachorowania na grypę sezonową. Niektóre badania potwierdzają również skuteczność ozonowania w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

  2. Ozonowanie domu lub samochodu pomaga pozbyć się uciążliwych zapachów

  Wykorzystanie maszyn do ozonowania pozwala również trwale zwalczać uporczywe zapachy w domach, samochodach oraz wielu innych miejscach. Dzięki silnym właściwościom utleniającym ozon nie maskuje przykrej woni, ale likwiduje jej źródło. Z tego względu, ozonatory powszechnie wykorzystuje się m.in. przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej, dezynfekcji wody pitnej, a nawet ścieków.

  3. Dezynfekcja ozonem likwiduje wilgoć, grzyby i pleśnie

  Innym zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt mogą być pleśnie, spory oraz grzyby, często rozwijające się w powietrzu oraz naszych mieszkaniach. Domowy lub przemysłowy generator ozonu to maszyna, która okazuje się bezwzględna również w walce z tego rodzaju mikroorganizmami. W procesie ozonowania usuwane są m.in. zarodniki grzybów, dzięki czemu znika problem ich ponownego namnażania się w domach. Częstym zastosowaniem maszyn do ozonowania jest również dezynfekcja przewodów wentylacyjnych, w których zwykle osadza się pleśń.

  Generator ozonu – jak wybrać odpowiedni?

  Powyższe zalety ozonowania to oczywiście niejedyne powody, dla których warto wyposażyć się w wysokiej klasy generator ozonu. Markowe produkty Blue Planet na sprzedaż znajdziesz, odwiedzając nasz sklep internetowy. Dobre ceny, szeroki wybór oraz możliwość skorzystania z fachowej porady naszych ekspertów, umożliwią Co bezproblemowe dopasowanie odpowiedniego ozonatora do wielkości mieszkania i własnych potrzeb. Już dziś sprawdź naszą ofertę i wybierz sprzęt, który pozwoli Ci cieszyć się czystym, wolnym od bakterii i wirusów powietrzem!