Informacja

 • Który ozonator będzie najlepszy?

  Który ozonator będzie najlepszy?

  Dezynfekcja za pomocą specjalistycznej wytwornicy ozonu w ostatnich latach stała się niezwykle popularna, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach. Ozon, dzięki swoim silnym biobójczym właściwościom, nie tylko skutecznie usuwa bakterie, grzyby czy wirusy, ale również likwiduje przykre zapachy, eliminując ich źródło. W związku z tym nasuwa się pytanie: jaki ozonator wybrać do domu, biura, samochodu lub magazynu? Sprawdź nasze praktyczne porady!

  Dlaczego ozonowanie to najskuteczniejszy sposób dezynfekcji?

  Odpowiedź jest bardzo prosta: ozon (O3) jest gazem 50 razy skuteczniejszym niż chlor. Tak silne właściwości biobójcze powodują, że maszyna do ozonowania staje się bezwzględną bronią na wszelkiego rodzaju chorobotwórcze drobnoustroje: grzyby, wirusy, bakterie, pleśnie, roztocza, spory oraz wiele innych mikroorganizmów. Wszystko to sprawia, że ozonowanie to skuteczna forma oczyszczania pomieszczeń, powietrza, wody, żywności, a nawet ścieków.

  Jak wybrać domowy generator ozonu?

  Chcąc cieszyć się czystym powietrzem i wolnym od zanieczyszczeń mieszkaniem, warto wyposażyć się w urządzenie do ozonowania pomieszczeń. Dostępne na rynku domowe generatory ozonu, które znajdziesz m.in. w naszym sklepie internetowym, to maszyny o mocy oraz wydajności dopasowanej do potrzeb użytkowników indywidualnych. Generują odpowiednią ilość gazu, potrzebną do skutecznego zdezynfekowania pomieszczenia o standardowej powierzchni oraz kubaturze. Do zakupu wytwornicy zachęca również prostota obsługi.

  Maszyna do ozonowania klimatyzacji samochodowej – jaka najlepsza?

  Dostępne na rynku generatory ozonu doskonale sprawdzają się również przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej oraz dezynfekowaniu wnętrza pojazdu. Do tego typu czynności możesz także wykorzystać domową maszynę do ozonowania o konstrukcji przedmuchowej. Warto jednak wyposażyć się w profesjonalny ozonator samochodowy, z uwagi na jego wysoką wydajność oraz prostotę i bezpieczeństwo obsługi.

  Ozonatory przemysłowe – liczy się wydajność!

  Odrębną kategorię maszyn do ozonowania stanowią wytwornice przemysłowe, stosowane w obiektach wielkopowierzchniowych, takich jak hale produkcyjne, magazyny czy galerie handlowe. Ze względu na konieczność zdezynfekowania wielu tysięcy metrów sześciennych wody, powietrza, ścieków oraz licznych elementów wyposażenia, przemysłowy ozonator wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością dochodzącą nawet do 1500 gramów czystego O3 na godzinę.

  Sklep Blue Planet – wybierz ozonator od producenta

  Bez względu na to, czy potrzebny Ci domowy, samochodowy, czy przemysłowy generator ozonu, odwiedzając nasz sklep internetowyznajdziesz odpowiedni sprzęt w adekwatnej cenie. Jako producent urządzeń do ozonowania pomieszczeń, prowadzimy ich bezpośrednią sprzedaż na terenie całego kraju. Służymy fachowym doradztwem, pomagając dobrać ozonatory do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się już dziś. Ciesz się czystym, wolnym od zanieczyszczeń i przykrych zapachów powietrzem!