Informacja

Tylko online

Usługi firmy OZONPOLSKA.PL

Firma OZONPOLSKA.PL jest kontynuacją firmy handlowo-usługowej istniejącej od 1994r.

Zajmujemy się:

 • osuszaniem budynków innowacyjną metodą HERMON®
 • neutralizacją uciążliwych zapachów,
 • dezynfekcją metodą ozonowania,
 • dezynfekcją przy pomocy preparatów specjalistycznych (metoda zamgławiania).

PRACUJEMY W TERENIE, dlatego prosimy o kontaktowanie się z nami telefonicznie lub e-mailowo.

OZONPOLSKA.PL Jacek Nowak

Tel.: 601 710 743794 536 351

E-mail: biuro@ozonpolska.pl

www.ozonpolska.pl/ozonowanie

 

Siedziba naszej firmy znajduje się w Mosinie k. Poznania.

Ręczymy za rzetelność naszych usług, a sprzedawane przez nas produkty mają gwarancje producentów.

Dojeżdżamy do naszych klientów.
Wszystkie nasze usługi wykonujemy na terenie całej Polski.

Więcej szczegółów

 • Dezynfekcja

  OZONPOLSKA.PL jest wieloletnim liderem w dziedzinie usług dezynfekcji ozonem dużych kubatur, ściśle współpracujemy z producentem wysoko wydajnych generatorów ozonu firmą Blue Planet.

  Jako jedyni w Polsce posiadamy mobilny, wysokowydajny generator ozonu zdolny szybko wypełnić bardzo duże kubatury wysokim stężeniem ozonu.

  Nasza firma zajmuje się dezynfekcją, sterylizacją pomieszczeń przemysłowych, inwentarskich oraz w zakładach przetwórstwa spożywczego. Dzięki wiedzy i doświadczeniom zdobywanych przez lata potrafimy zaradzić problemom z bakteriami, wirusami oraz nieprzyjemnymi zapachami w wielu dziedzinach przemysłu.

  Ozonowanie jest ekologicznym sposobem dezynfekcji, ponieważ ozon po przereagowaniu zamienia się w tlen (O2) i nie pozostawia tzw. resztek chemicznych. Bezpiecznie wykonana usługa to pewność długoterminowego działania zastosowanych zabiegów w obiektach hodowlanych i przemysłowych .

  Wykonujemy ozonowanie dużych obiektów:

  • hal produkcyjnych przemysłu spożywczego,
  • magazynów do przechowywania żywności,
  • obiektów hodowlanych takich jak kurniki, obory, chlewnie itp.
  • sortowni odpadów.

  Wykonujemy również usługi dezynfekcji mniejszych obiektów i pomieszczeń takich jak szkoły, przedszkola, żłobki i mieszkania:

  • dezynfekcja pomieszczeń metodą ozonowania przy pomocy generatorów ozonu zasilanych tlenem,
  • dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania przy użyciu specjalistycznych preparatów,
  • dezynfekcja pomieszczeń metodą natryskową przy użyciu specjalistycznych preparatów.

  Ozonowanie

  Wykonujemy szeroko pojęte usługi dezynfekcji metodą ozonowania:

  • ozonowanie zakładów przemysłu spożywczego ma na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie niepożądanych zapachów oraz neutralizacje bakterii i zarodników grzybów. Zabieg polega na wtłoczeniu do obiektu dużej dawki ozonu o stężeniu biobójczym oraz na działaniach wspomagających ten proces.
  • ozonowania kurników ma na celu wyeliminowanie z obiektów hodowlanych wirusów, grzybów oraz bakterii mogących zagrozić hodowli zwierząt lub mieć ujemny wpływ na ich prawidłowy rozwój. Ozonowanie ma również na celu usunięcie chemicznych pozostałości po wcześniejszych zabiegach mycia i dezynfekcji obiektów.
  • ozonowanie silosów z ziarnem wykonujemy za pomocą generatora ozonu mogącego wytworzyć duże stężenie ozonu wewnątrz silosu lub redlera. W zależności od problemu występującego na obiekcie możemy zastosować metodę przedmuchową z podpięciem generatora ozonu w instalację przewietrzania ziarna lub metodę ciśnieniową z bezpośrednim wtryskiem ozonu w ziarno.
  • ozonowanie przedszkoli i szkół ma na celu usunięcie bakterii wirusów i alergenów. Duże skupiska ludzi jak szkoły i przedszkola są miejscem rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych takich jak np. grypa. Systematyczne zabiegi ozonowania powodują znaczne ograniczanie tego problemu.
  • ozonowanie mieszkań i domów pozwala na usunięcie z powietrza pomieszczenia, groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni czy i alergenów. Dodatkową zaletą tej metody jest usuwanie zapachów. Stosując ozon można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów takich jak stęchlizna, zapach papierosów, potu, spalenizny, zapach kota czy psa albo zapachy farb, klejów, lakierów.

  Ozonowanie przestrzeni zagrożonych wirusami

  Ozon w walce z koronawirusem

  Ozonowanie, jako jedna z metod dezynfekcji, jest jednocześnie metodą mało inwazyjną, przyjazną pod kątem logistycznym, a przede wszystkim wysoce skuteczną. W obecnej sytuacji, gdy pandemia koronawirusa dosięga niemal wszystkich dziedzin życia mieszkańców wszystkich kontynentów (z wyjątkiem Antarktydy), warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje ozon w eliminowaniu zagrożenia koronawirusem.

  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Aktualnie nie ma szczepionki oraz leków przeciw koronawirusowi. Jednak tak jak większość wirusów nie jest on odporny na mycie rąk, substancje dezynfekujące - w tym ozon, który jest przyjazny środowisku. 

  Koronawirus dłużej przetrwa w wilgotnym środowisku. Może pozostać zakaźny od 2 godzin do 9 dni. W temperaturach około 4 st. C. niektóre rodzaje wirusów mogą pozostać aktywne nawet do 28 dni. Natomiast w temperaturze 30–40 st. C. mogą przetrwać krócej.

  Rozprzestrzenianie się jest bardzo szybkie. Najbardziej zagrożone są miejsca publiczne, takie jak biura, szkoły, pojazdy komunikacji, hotele oraz restauracje. Wirusy, w tym koronawirus rozprzestrzeniają się następująco:
  - drogą kropelkową (np. kichanie, kaszel),
  - poprzez bezpośredni kontakt fizyczny,
  - poprzez pośredni kontakt poprzez dotknięcie zanieczyszczonych powierzchni.

  Podstawowe zalecenia higieny:
  - częste mycie rąk mydłem lub płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%),
  - odpowiednie zasady podczas kaszlu i kichania - zakrywanie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką,
  - zachowywanie bezpiecznej odległości pomiędzy sobą, a innymi ludźmi (co najmniej 1 metr),
  - unikanie dotykania oczu, ust oraz nosa,
  - dokłądnie gotuj mięso i jaja przed spożyciem,
  - unikaj niezabezpieczonego kontaktu z żywymi dzikimi zwięrzętami lub zwierzętami z fermy hodowlanej,
  - w przypadku gorączki, kaszlu, trudności w oddychaniu zasięgnięcie pomocy medycznej.

  Ozon jest jedynym z najsilniejszych środków dezynfekujących coraz częściej stosowanym w różnych gałęziach przemysłu, np. medycynie, walce z wirusami. Jest on bowiem 50 razy skuteczniejszy od preparatów na bazie chloru. 

  Kiedy należy przeprowadzić dezynfekcję ozonowaniem?
  Praktycznie w każdej sytuacji, gdy występuje zagrożenie występowania wirusa (w tym wirusem grypy). Zarówno profilaktycznie, jak też w sytuacji, gdy koronawirus został potwierdzony. W jednym, jak i drugim przypadku ma to znaczenie dwojakie:
  - chroni realnie osoby przebywające w pomieszczeniach;
  - chroni prawnie administratorów budynków przed konsekwencją zaniedbania środków ostrożności i zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji.
  Są to z pewnością wystarczające argumenty, przemawiające za tym, by wykorzystać ozonowanie, jako skuteczną metodę, wspomagającą opanowanie pandemii koronawirusa. Zalecany zabieg należy wykonywać cyklicznie, co 2 tygodnie lub raz w miesiącu.

  Metodą ozonowania zalecamy dezynfekcję: - mieszkań, - domów, - żłobków, - przedszkoli, - szkół, - obiektów użyteczności publicznej, - przychodni zdrowia, - biur, - firm, zakładów pracy, - firm spożywczych, - pojazdów komunikacji zbiorowej.